Jak to z pieniądzem było? Piknik archeologiczny dla dzieci, Bytom

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, ogród MGB przy ul. W. Korfantego 34 mapa

sobota 04.06.2016

Wstęp wolny

Piknik archeologiczny dla dzieci w Bytomiu

Pieniądze, choć szczęścia nie dają, potrafią zawrócić w głowie. Wiedzą o tym chociażby ich kolekcjonerzy.

Zapraszamy 4 czerwca do Muzeum Górnośląskiego na piknik archeologiczny, w czasie którego uczestnicy będą szukać monet, badać je, opisywać swoje znaleziska, uczyć się poprzez zabawę.

Dzieci poznają pracę archeologa w terenie, biorąc udział w zaimprowizowanych badaniach archeologicznych. Piknik rozpocznie prelekcja dr. inż. Tomasza Olkowskiego z Gabinetu Numizmatycznego Muzeum Historycznego Miasta Gdańska pt. „Jak to z pieniądzem było”. Po niej uczestnicy samodzielnie poszukają monet w wykopie i sporządzą dokumentację odkrytych pieniędzy. Na zakończenie każdy będzie mógł zostać mincerzem i wybić monetę.

Zapraszamy dzieci w wieku od 7 lat. Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy, które prowadzi Dział Edukacji: tel. 32 281-82-94 w. 127.

Piknik odbywa się w ramach IX Metropolitalnego Święta Rodziny (więcej: www.swieto-rodziny.pl).

Data: 4 czerwca 2016 (sobota), godz. 11.30

Miejsce: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, ogród MGB przy ul. W. Korfantego 34

Prowadzący: Dorota Podyma

Wstęp wolny