pl. J. III Sobieskiego 2 mapa

środa 15.01.2020

Jak to działało? – warsztaty dla dzieci. Bytom

Jesteście sobie w stanie wyobrazić, jak wyglądało życie ludzi w domach, w których nie było ani jednego elektrycznego urządzenia? Jak radzono sobie ze sprzątaniem, gotowaniem czy dbaniem o urodę? W jaki sposób spędzano wolny czas? To oczywiście zamierzchłe czasy, warto jednak poznać kilka sprytnych rozwiązań i nie panikować zanadto w razie przerw w dostawie prądu. Na zajęciach dowiecie się nie tylko, jak żyło się bez elektryczności, ale także, jak potoczyła się historia życia i wynalazków, gdy prąd już się pojawił, oraz do czego służyły tajemnicze przedmioty o nazwie „mątewka”, „prodiż”, „abakus” czy „magnetowid”.

data: 15 stycznia 2020 roku (środa), godz. 11.00
miejsce: pl. J. III Sobieskiego 2
prowadzi: Magdalena Pospieszałowska
zapisy na zajęcia: Dział Edukacji, tel. 32 281-82-94, w. 127