UD

Jak smakuje sztuka? Pamięć przedmiotów. Warsztaty interdyscyplinarne

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski Jazdów 2
🗺 mapa
📅 sobota 22.02.2020
🎫 0.1zł
Jak smakuje sztuka? Pamięć przedmiotów. Warsztaty interdyscyplinarne
Cykl interdyscyplinarnych warsztatów rodzinnych, podczas których uruchamiane są wszystkie zmysły uczestników. Spotkania są pretekstem, aby zbadać sztukę nie tylko okiem, ale też nosem, uchem, ręką i językiem. Przez rozmaite sensy i smaki sztuki prowadzą edukatorki U-jazdowskiego, zaproszeni artyści oraz goście ze świata kuchni i dizajnu.

wstęp wolny po uprzednim zapisie: info@u-jazdowski.pl
zbiórka w holu głównym

22/02 (sobota), godz.12.00
prowadzenie: Aleksandra Rajska

warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 5–10 lat

„Pamięć przedmiotów”
Jakie historie zapisane są w przedmiotach? Jakie znaki i symbole w sobie kryją? Czy za ich pomocą możemy przywołać wspomnienia? Kamień z wystawy hyslom przywołuję niezwykłą opowieść o podróży jaką przebył. A co z naszymi przedmiotami? Stara książka, fotografia, pierścionek – czy w nich także zapisane są historie? Podczas warsztatów sprawdzimy, do jakich wydarzeń i miejsc prowadzi nas nasza pamięć oraz jaką opowieść o ludziach i czasach możemy z nich odczytać.

Jeśli chcecie zabierzcie ze sobą ważny, symboliczny przedmiot z Waszego domu. Może macie jakąś symboliczną rodzinną pamiątkę, której historią chcecie się podzielić? Podczas warsztatach będziemy badać tropy przedmiotów i tworzyć kolażowe pocztówki!

Warsztat realizowany w ramach projektu dyplomowego Janka dla Szkoły Patrzenia organizowanej przez Instytut Fotografii Fort

 

715 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent