Jak skutecznie chronić niemowlę przed kolką ?

poniedziałek 19.10.2020 do niedziela 25.10.2020

Jak skutecznie chronić niemowlę przed kolką ?

Kolka niemowlęca spędza sen z powiek wielu rodzicom. Jeszcze przed urodzeniem maluszka wielu z nich słucha od życzliwych cioć i babć o tej przykrej dolegliwości. Po kilku tygodniach wspólnego życia z noworodkiem przychodzi moment, gdy dziecko krzyczy całe popołudnie i wieczór. I tak przez kolejne dni. Świeżo upieczeni rodzice odchodzą od zmysłów i desperacko poszukują leku, który przyniesie ulgę cierpiącemu maluszkowi.

Na rynku jest coraz więcej specyfików, które mają za zadanie przeciwdziałać kolce niemowlęcej. Ich działanie opiera się przede wszystkim na zmniejszaniu napięcia i ułatwianiu usuwania gazów z przewodu pokarmowego. Jedne działają, inne nie, ale cechą wszystkich jest doraźność. Jeśli pomogą, to tylko w dniu, w którym są podawane. A kolejnego dnia walka z kolką rozpoczyna się od nowa…

Może warto pomyśleć o czymś, co poprawi mikroflorę bakteryjną jelit i przyczyni się do zmniejszania dyskomfortu związanego z kolką?

W przewodzie pokarmowym każdego dorosłego i małego człowieka znajduje się bardzo duża ilość różnorodnych mikroorganizmów. Dominują pośród nich bakterie, tworząc mikrobiotę jelit.

Co to jest mikroflora (mikrobiota)?

Jest to złożony system, ważny w funkcjonowaniu organizmu. Mikrobiota decyduje o dobrym działaniu wielu narządów i układów: pokarmowego, immunologicznego, nerwowego oraz wpływa na metabolizm ogólnoustrojowy. Nieprawidłowy skład, opóźnienia w jej tworzeniu mogą mieć wpływ na nieprawidłowe działaniu organizmu np. powstawanie dolegliwości ze strony układu pokarmowego czy immunologicznego.

Co to są probiotyki ?

Probiotyki to według Światowej Organizacji Zdrowia (World Health Organization, WHO) żywe mikroorganizmy, które podane w odpowiedniej ilości, wywierają korzystne efekty zdrowotne. Do najczęściej stosowanych należą bakterie z rodzaju Lactobacillus (bakterie kwasu mlekowego) i Bifidobacterium.

Działanie probiotyków

Probiotyki chronią nas przed drobnoustrojami chorobotwórczymi, wytwarzając liczne substancje przeciwdrobnoustrojowe m.in.: kwas octowy i mlekowy, amoniak, nadtlenek wodoru. Zasiedlają jelita i wspomagają kształtowanie „zdrowej” mikroflory jako ważnego elementu stabilnej bariery jelitowej.

Na rynku mamy wiele produktów zawierających bakterie probiotyczne, które mniej lub bardziej skutecznie, przynoszą ulgę maluszkom. Natomiast niewiele jest takich, które można stosować już od pierwszego dnia życia. A to jest szczególnie bardzo ważne, żeby od początku w przewodzie pokarmowym niemowlęcia kolonizowały się „dobre” bakterie, które pozytywnie wpływają na jego zdrowie we wczesnym okresie rozwoju. Jednym z nich są krople Vivomixx.

Vivomixx – krople

Suplement diety przeznaczony jest dla noworodków już od 1 dnia życia, niemowląt i małych dzieci. Niewątpliwie zaletą kropli Vivomixx jest to, iż zawiera mieszaninę 8 szczepów liofilizowanych, żywych kultur bakterii probiotycznych (Formuła De Simone). Zostały one starannie wyselekcjonowane z mikroflory jelitowej i wybrane ze względu na ich aktywną współpracę w działaniu biologicznym. Ich wspólne działanie daje lepsze rezultaty, których pojedyncze szczepy lub inne kombinacje szczepów nie mogą wykazać. Ilość, różnorodność oraz synergia działania bakterii w tej mieszaninie powodują, że pomagają utrzymać równowagę flory jelitowej maluszka. Ich skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzono przez ponad 15 lat stosowania oraz w publikacjach naukowych z całego świata.

Formuła de Simon

Vivomixx krople to jedyne krople probiotyczne na rynku, w których w celu ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, dobroczynne bakterie umieszczone są w szczelnej nakrętce, zapewniając tym samym ich lepszą przeżywalność. Są one aktywowane dopiero przy pierwszym otwarciu suplementu. Dzięki temu mamy pewność, że produkt jest najwyższej jakości i wszystkie bakterie są żywe i aktywne. Ten fakt na pewno zwiększa skuteczność kropli Vivomixx i pozwala na dotarcie do samego końca układu pokarmowego maluszka.

Vivomixx wspomaga odbudowywanie mikroflory jelit i może być stosowany przy bólach brzucha, nieładnej kupce, w celu zapobiegania biegunce poantybiotykowej, w skracaniu czasu trwania biegunki infekcyjnej i we wspomaganiu odporności dziecka.

Materiał powstał we współpracy z firmą Pharmabest
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie