Jak schować Lwa przed Babcią – wznowienie książki

📅 wtorek 18.05.2021 do wtorek 01.06.2021
Jak schować Lwa przed Babcią - wznowienie książki
Książki o małej dziewczynce Malwince i jej niezwykłym przyjacielu – wielkim, ale łagodnym i uczynnym Lwie, pokochały dzieci w 25 krajach. W Polsce w AMBERKU wydano już cztery tomy. Każda z tych części w ciągu ostatnich niespełna dwóch lat doczekała się wznowień.

Dzieci uwielbiają tę serię, cieszą się, bawią i wzruszają na równi z rodzicami. Podziwiają piękne, wyraziste ilustracje i żywe kolory. Kibicują bohaterom w wyszukiwaniu i wymyślaniu kolejnych kryjówek przed rodzicami, przed nauczycielką, przed babcią. Wszyscy po kolei przekonują się, że to jest dobry Lew, który chce wszystkim pomagać i chroni Malwinkę.

Lew został bohaterem miasteczka, gdy ocalił świeczniki burmistrza przed złodziejami. Rodzice pozwolili mu zamieszkać w domu, ale są miejsca, gdzie lwom nie wolno wchodzić, np. szkoła.

Tym razem rodzice Malwinki wyjeżdżają i Babcią przyjeżdża, żeby się nią zaopiekować. Malwinka musi schować przed nią Lwa. Czy jej się to uda? I jaką tajemnicę skrywa Babcia?

Popularność serii o Lwie nie dziwi, bo obok niezwykle oryginalnych, wyrazistych ilustracji i kolorów, są rezolutni, sympatyczni i zabawni bohaterowie.

Tytuł oryginału: How to Hide a Lion from Grandma
Ilość stron: 40, pełny kolor