Jak przygoda to tylko w Warszawie

📅 piątek 19.07.2019 do sobota 14.09.2019
Historia Warszawy bez tajemnic
Historia Warszawy bez tajemnic, czyli kolejna wycieczka z DUCHem

W każdą sobotę i niedzielę wakacji warto razem z DUCHem czyli Dziecięcym Uniwersytetem Ciekawej Historii zgłębić ciekawostki o przeszłości naszego pięknego miasta. Przygotowaliśmy dla Was zabawy w terenowe gry na orientację, warsztaty historyczno – fotograficzne oraz niezapomniane pokazy ulicznego cyrku – CYRKOTEKA.

ZAPRASZAMY JUŻ W NAJBLIŻSZY WEEKEND NA GRY TERENOWE NA ORIENTACJĘ:

W SOBOTĘ, 20 LIPCA – BEMOWO, zbiórka o 11.00, przy amfiteatrze w Parku Górczewska.Grę do wydruku prosimy pobrać ze strony https://tiny.pl/tdspv

W NIEDZIELĘ 21 LIPCA – URSUS, zbiórka o 11.00, skrzyżowanie ulic Plutonu Torpedy i Cierlickiej. Grę do wydruku prosimy pobrać ze strony https://tiny.pl/tdspb

Zajęcia przeznaczone są dla rodzin z dziećmi od 7 roku życia.

WSZYSTKIE ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE. Projekt współfinansuje miasto stołeczne Warszawa

Prosimy o zabranie własnego sprzętu fotograficznego, mogą to być telefony komórkowe z funkcją aparatu. UWAGA! Zdjęcia uczestników, powstałe w czasie gry biorą udział w konkursie na zdjęcie tygodnia i na zdjęcie wakacji.

Obowiązują zapisy poprzez stronę projektu:

Więcej informacji oraz harmonogram całych wakacji na wakacje.duch.edu.pl

telefon: 728 610 381.

Pozostałe spotkania w ramach projektu:

WARSZTATY HISTORYCZNO – FOTOGRAFICZNE

Warsztaty połączone z wycieczkami po danej dzielnicy. Ich tematyka będzie dotyczyła historii poszczególnych dzielnic, ze szczególnym uwzględnieniem architektury. W czasie warsztatów fotograficznych zawsze podstawą będą dawne zdjęcia lub obrazy prezentujące dane miejsce. Fotografując to, co jest wokół nas, będziemy mogli porównać, co się zmieniło i odgadnąć kto i co za tymi zmianami stoi, czy są na lepsze czy wręcz przeciwnie. A przy okazji dowiemy się, jak dobrze fotografować pejzaże miejskie, jak stać się współczesnym Canalettem. Celem warsztatów jest przekonanie uczestników, by fotografować świadomie, by odpowiednio dobierać kadr, mądrze go komponować, stosować wzorce sprawdzone przez znanych mistrzów malarstwa i fotografiki. Uczestnicy przynoszą na zajęcia swój sprzęt. Mogą być telefony komórkowe z funkcją aparatu. Czas trwania zajęć – 90 minut.

data/ godzina / dzielnica miejsce zbiórki

27.07.2019  11.00 Praga Północ przed wejściem do Katedry Św. Floriana, ul. Floriańska 3

28.07.2019 11.00 Ursynów przed kościołem św. Katarzyny, ul. Fosa 17 (Służew)

3.08.2019 11.00 Bielany przed kościołem Niepokalanego Poczęcia NMP, ul. Dewajtis 3

10.08.2019  11.00 Wilanów przed bramą główną cmentarza wilanowskiego

8.09.2019 11.00 Targówek przed wejściem do Teatru Rampa, ul. Kołowa 20

TERENOWE GRY NA ORIENTACJĘ

Gry kierowane są do rodzin z dziećmi od 7 do 12 lat, ale starsze dzieci będą również mile widziane. Bohaterem każdego spotkania będzie znany mieszkaniec danej dzielnicy. Odszukanie poszczególnych punków gry pozwoli na zwiedzenie danej dzielnicy w niebanalny sposób, odkrycie jej zakątków i poznanie ciekawostek. Każdorazowo spotkanie będzie moderowane przez wykwalifikowanego przewodnika, który w punkcie Start zada uczestnikom również „fotograficzne” zadania do wykonania, nawiązując do ich umiejętności zdobytych podczas warsztatów fotograficznych. Przewodnik będzie czekał na uczestników na Mecie, gdzie sprawdzi wypełnienie karty gry, oceni fotografie, które będą też brać udział w konkursie na zdjęcie tygodnia.  Czas trwania 90-120 minut.

data / godzina / dzielnica miejsce zbiórki

21.07.2019 11.00 Ursus skrzyżowanie ulic Plutonu Torpedy i Cierlickiej

17.08.2019 11.00 Ochota skrzyżowanie ulic Grójeckiej i Kaliskiej

18.08.2019 11.00 Białołęka wejście do Parku Picassa na tyłach Białołęckiego Ośrodka Kultury, ul. Van Gogha