Jak pożytecznie spędzić czas na wakacjach?

📅 środa 17.06.2020 do piątek 26.06.2020
Jak pożytecznie spędzić czas na wakacjach?

Zbliża się czas wyczekiwany przez każde dziecko – wakacje! Kilka tygodni wolnego od szkoły, nauki i obowiązków – czas beztroski i zabawy. Oczywiście my, rodzice, wiemy, że zabawa jest oczywiście bardzo ważna w życiu dziecka. Ale czy oznacza to, że nasze pociechy mają zupełnie porzucić naukę na te dwa miesiące? A może warto kontynuować niektóre zajęcia? Okazuje się, że jest kilka propozycji, które łączą przyjemne z pożytecznym. Dzięki nim maluchy będą się rozwijały, ale w formie dobrej zabawy!

Zajęcia ruchowe i taneczne

Z pewnością wiesz, że nawyki wyrobione w dzieciństwie potrafią zostać z nami na zawsze. Dlatego jako rodzice powinniśmy zadbać, aby nasze dziecko już jako kilkulatek polubiło ruch. Nie bez przyczyny mówi się przecież, że ruch to zdrowie!

Aby zachęcić dzieci do ruchu, trzeba wybrać formę najprzyjemniejszą dla malucha. Dla jednego będzie to sport drużynowy – np. piłka nożna. Inne mogą polubić chociażby pływanie czy gimnastykę. Do wyboru masz także taniec – jego różnorodność sprawi, że wiele dzieci wybierze coś dla siebie.

Półkolonie odpowiedzią na Twoje troski

Szukając pożytecznych sposobów na spędzenie czasu warto zaufać profesjonalistom. Rozejrzyj się za ciekawymi półkoloniami w Twojej okolicy. Wiele programów zachwyca bogactwem oferowanych aktywności dla dzieci. Bardzo często znajdziesz w nim wycieczki za miasto, zajęcia ruchowe, plastyczne, odwiedziny np. w muzeach. Oczywiście w obecnej sytuacji tego typu aktywności mogą być obostrzone dodatkowymi regulacjami, dlatego warto zainteresować się tematem jak najszybciej!

Lekcje angielskiego online – aby dziecko pozostało w kontakcie z językiem

Większość dzieci uczy się angielskiego w szkole. Niestety, brak regularności w zajęciach może okazać się negatywny w skutkach. Dlatego warto zadbać o to, by maluch miał kontakt z językiem także w czasie wakacji. Oczywiście nie warto zmuszać pociechy do wkuwania słówek czy powtarzania gramatyki. O wiele lepsze efekty uzyskasz, jeśli połączysz naukę z zabawą!

Czy i jak motywować dzieci

Dobrym pomysłem będzie zapisanie dziecka na zajęcia w Novakid. Jest to szkoła angielskiego dla dzieci w wieku 4 – 12 lat. Ale nie taka zwykła szkoła! Zajęcia są tu prowadzone online – zatem nie musisz marnować czasu na dojazdy. Dodatkowo – dziecko będzie czuło się bezpiecznie w przestrzeni, którą zna najlepiej. Nauczyciele to native speakerzy, którzy mają duże doświadczenie w pracy z dziećmi. Specjalnie opracowana metoda opiera się o najlepsze praktyki nauczania i połączona jest… z zabawą! Dokładnie tak – dzieci w czasie lekcji śpiewają, rysują, rozwiązują łamigłówki. jednym słowem uczą się języka poprzez zabawę, a nie nudne powtarzanie słówek. Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko szlifowało (lub poznawało od 0) umiejętności z języka angielskiego – koniecznie zapisz je do Novakid! Pierwsza lekcja jest darmowa, dzięki czemu możecie przekonać się, czy taka forma się Wam spodoba.