Jak narodziła się architektura? Zajęcia dla dzieci

📅 niedziela 18.12.2022
🎫 160zł
Jak narodziła się architektura? Zajęcia dla dzieci
Mazowiecki Instytut Kultury zaprasza dzieci ze szkół podstawowych na cykl zajęć edukacyjnych z zakresu wiedzy o sztuce i jej różnych dziedzin. Wykłady i warsztaty prowadzić będą zaproszeni eksperci, wykładowcy akademiccy, profesorowie, znawcy tematu i sami artyści.

Najbliższe spotkanie zatytułowane jest „ Jak narodziła się architektura?”

Zadamy sobie pytania: co znaczy „projektować”? Czy architektura wpływa na nasze życie?
Te pytania już wskazują na to, że odbędziemy podróż w czasie. Postaramy się wyobrazić sobie pierwsze próby budowania i kreowania przestrzeni, a następnie sprawdzimy, co od tego czasu w architekturze się zmieniło. Wspólnie, przyglądając się architekturze różnych czasów, będziemy szukali odpowiedzi na pytania o formę i funkcję mieszkań i miast.

Dla kogo?

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Naszą ofertę przygotowaliśmy dla tych, którzy pragną pogłębić wrażliwość na sztukę i wzmocnić kompetencje miękkie i oczywiście dobrze się bawić!

Organizacja zajęć

Słuchacze podzieleni na dwie grupy 6-9 lat i 10-14 lat
Najpierw odbywa się wykład, a potem w grupach rozpoczniemy praktyczne warsztaty artystyczne.
W nawiązaniu do tematów poruszanych na wykładach będziemy polecali wystawy, spektakle oraz inne wydarzenia artystyczno-kulturalne.

Zapisy

Aby stać się studentem/ką Dziecięcego Uniwersytetu Sztuki wystarczy wypełnić online Formularz zgłoszeniowy. Formularz w imieniu dziecka wypełniają jego rodzice/opiekunowie. Rekrutacja jest już otwarta.

Formularz dostępny pod poniższym linkiem:

Czy i jak motywować dzieci

Odpłatność i Regulamin

Za I semestr – 640 zł; za II semestr – 800 zł;
Za miesiąc (przez 9 miesięcy) – 160 zł.

Regulamin dostępny jest pod poniższym linkiem:

Dostępność

Zajęcia mogą odbywać się z tłumaczeniem na polski język migowy i z użyciem pętli indukcyjnej. Zainteresowanych opiekunów dzieci prosimy o kontakt z koordynatorką projektu co najmniej na 7 dni przed spotkaniem.
Kontakt: Koordynator projektu Milena Szabelewska m.szabelewska@mik.waw.pl tel. 22 58 64 265.