Jak muzyka, taniec i śpiew wpływają na rozwój małego dziecka. Zajęcia muzyczne w przedszkolu w okolicy Wilanowa

ul. Lanciego 13 lokal 12, 02-792 Warszawa

środa 12.09.2018 do środa 19.09.2018

Jak muzyka, taniec i śpiew wpływają na rozwój małego dziecka. Zajęcia muzyczne w przedszkolu w okolicy Wilanowa

Jeszcze zanim dziecko przyjdzie na świat, już w brzuchu mamy otoczone jest dźwiękami. Słyszy bicie serca, słowa wypowiadane przez matkę i towarzyszące im emocje. Tuż po urodzeniu noworodek wykorzystuje swój głos, żeby zakomunikować swoje podstawowe potrzeby. W wieku ok. 6 miesięcy maluszek reaguje już na muzykę. Uspokaja się przy ulubionych piosenkach i porusza podczas muzycznych zabaw. Jak edukacja wypełniona tańcem i śpiewem wpływa na rozwój młodego człowieka?

Zaskakujące korzyści muzyki dla rozwoju dziecka

Małe dziecko słysząc muzykę, zaczyna się do niej poruszać, nawet jeśli nie rozumie jeszcze słów piosenek. Maluchy tworzą swoje własne choreografie już w łonie matki. Przeciągają się, prostują, kopią nóżkami. Kiedy mama puszcza swoje ulubione kawałki, dziecko staje się aktywniejsze lub się uspokaja. Przedszkolaki uwielbiają bawić się przy różnorodnych dźwiękach, a tańczenie do muzyki daje im wiele radości.

Śpiewając, dzieci trenują swój głos i poprawiają działanie układu krążeniowego. Krew staje się lepiej natlenowana, dzięki czemu maluchy efektywniej się uczą. Śpiew pomaga też obniżyć napięcie i zmniejszyć stres. Badania pokazują, że szybciej rozwijają się maluchy, które słuchają muzyki i do niej śpiewają[i]. Dlatego przedszkole (takie jak to w pobliżu dzielnicy Wilanów), w którym dzieci spędzają większość swojego dnia, powinno oferować jak najwięcej zajęć i zabaw muzycznych.

Taniec, nie tylko do ulubionych piosenek, poprawia koordynację ruchową, a dzieci stają się bardziej świadome swojego ciała i przestrzeni, w której przebywają. Przedszkolaki mające trudności z mówieniem, poprzez taniec mogą wyrazić swoje emocje.

Zajęcia muzyczne w przedszkolu w okolicy dzielnicy Wilanów

Kontakt z muzyką pozytywnie oddziałuje na pamięć, zdolności poznawcze i umiejętności językowe. Wspólne tańczenie i śpiewanie daje radość rodzicom i dzieciom oraz buduje między nimi więź. Trudne sytuacje, jak np. poranne awantury przed wyjściem z domu, można rozładować, puszczając przedszkolakowi spokojną muzykę lub wygłupiając się (nawet krótką chwilę) przy ulubionej dziecięcej piosence. Muzyka może towarzyszyć codziennym rytuałom przed snem, żeby wyciszyć malucha. Żeby zadbać o zharmonizowany rozwój swojego przedszkolaka, warto wybrać dla niego przedszkole, np. w okolicy dzielnicy Wilanów, w którym będzie mogło korzystać z różnorodnych zajęć muzycznych. Nauka gry na pianinie (w przedszkolu DiunaKids) już od najmłodszych lat wprowadza dziecko w muzyczny świat, uczy je podzielności uwagi i wspiera koordynację ruchową. Zabawy dźwiękiem i rytmem przeplatane klaskaniem, śpiewaniem, a nawet rysowaniem pomagają rozbudzić wyobraźnię malucha i dają mu dużo przyjemności i radości.

Więcej o korzyściach muzyki na rozwój dziecka można przeczytać w artykule http://diunakids.pl/6-korzysci-jakie-muzyka-daje-malemu-dziecku-przedszkole-w-okolicy-dzielnicy-wilanow-i-jego-zajecia-muzyczne/.   

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także