Jak mówić, jak słuchać? – warsztaty dla rodziców

ul. Kickiego 1 lok. u4 mapa

wtorek 10.03.2020 do wtorek 17.03.2020

50

Jak mówić, jak słuchać? - warsztaty dla rodziców

Zapraszamy na warsztaty edukacyjne „Jak mówić, aby dzieci nas słuchały, jak słuchać aby dzieci do nas mówiły?”,  podnoszące kompetencje wychowawcze rodziców/opiekunów, co w rezultacie przekłada się na zwiększenie szans rozwojowych u dzieci.

Głównym celem jest wzmocnienie kompetencji opiekuńczo-wychowawczych, wsparcie edukacyjne i psychologiczne rodziców/opiekunów w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi. W efekcie warsztaty służą budowaniu lepszej relacji, dającej zadowolenie i poczucie wzajemnej bliskości. To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku. Zajęcia prowadzone będą w oparciu o psychologię komunikacji z poszanowaniem drugiej osoby, porozumiewanie bez przemocy przez 2 kompetentne trenerki. Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi – uczestnicy nabywają konkretną wiedzę i zdobywają umiejętności podnoszące ich kompetencje wychowawczo-opiekuńcze.

Warsztaty te uczą podstawowych umiejętności wychowawczych, zachowań w trudnych sytuacjach i tego co rodzice w nich najbardziej cenią (informacja z ankiet) pokazania drugiej strony, zrozumienia jak czuje się dziecko i co doprowadza do „niegrzecznego” zachowania. Podczas warsztatów, zostaną omówione następujące zagadnienia:

1. Wyznaczanie granic (w jaki sposób prawidłowo wyznaczać granice dziecku, dlaczego to takie ważne)
2. Uczucia (jak prawidłowo rozpoznać uczucia własne i dziecka, rozpoznać różne stany emocjonalne u dzieci, wyrażać uczucia nie raniąc innych)
3. Zachęcanie dziecka do współpracy (w jaki sposób wdrożyć pozytywną dyscyplinę)
4. Co stosować zamiast karania, w jaki sposób stosować odpowiednie konsekwencje i inne.

Wymagamy uiszczenia opłaty motywacyjnej – 50zł za 10 spotkań (ruszamy 10.03 i kończymy 02.06 – zajęcia odbywać się będą w każdy wtorek od godziny 11:45 do godziny 14:45). W tej kwocie zawarta jest również opłata za książkę, na której opierają się nasze warsztaty edukacyjne.

Warsztaty skierowane są do wszystkich rodziców nawet tych najstarszych dzieci.

Warsztaty odbywać się będą w Klubie dla Rodzin Zwalcz Nudę, ul. Kickiego 1 lok. u4, Warszawa.

Zapisy dostępne są tutaj – https://zapisyzwalcznude.pl/index.php?option=com_icagenda&view=list&Itemid=344

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Fundacja Zwalcz Nudę Warszawa - atrakcje dla dzieci Warszawa

Fundacja Zwalcz Nudę

Jesteśmy organizacją pozarządową skupiającą kreatywnych ludzi. Wspieramy mądre i wartościowe, wspólne spędzanie czasu poprzez organizowanie warsztatów, pikników, gier miejskich oraz projektów, które w ciekawy sposób uczą zdrowego stylu życia w zgodzie z planetą, wspólnego przeżywania emocji, …

Więcej
Jak mówić, jak słuchać? – warsztaty dla rodziców