Jak dbać o aktywność ruchową dziecka jesienią?

wtorek 29.09.2020 do wtorek 13.10.2020

Jak dbać o aktywność ruchową dziecka jesienią

Ruch to zdrowie. Znasz ten truizm, ale czy wiesz, ile właściwie ruchu potrzebuje Twoje dziecko? Odpowiadamy i podpowiadamy, jak w prosty sposób zapewnić zdrową dawkę aktywności również wtedy, gdy wyjście na świeże powietrze nie jest najlepszym pomysłem.

Ile ruchu potrzebuje dziecko?

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) dzieciom ii młodzieży w wieku 5 – 17 lat zaleca aktywność fizyczną o umiarkowanej lub dużej intensywności przez 60 minut każdego dnia. To absolutne minimum, przy czym im więcej, tym lepiej. Każde ponadplanowe ćwiczenia gwarantują dodatkowe korzyści. WHO zaleca również ćwiczenia o dużej intensywności minimum 3 razy w tygodniu.

Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej opracowało Piramidę Aktywności Fizycznej dla dzieci, która zaleca dzieciom:

– 2-3 razy w tygodniu: ćwiczenia rozwijające siłę i wytrzymałość, rozciągające i kształtujące estetykę ruchu np. taniec, gimnastyka, pływanie, sporty walki,

– 3-5 razy w tygodniu: rekreację ruchową, czyli zabawy z piłką, jazdę na rowerze, hulajnodze, rolkach

– codziennie: spacery, wchodzenie po schodach, aktywność ruchową na  placu zabaw.

Widzisz więc, że do prawidłowego rozwoju Twoje dziecko potrzebuje całkiem sporo ruchu. Dowiedz się,  jak zapewnić jego optymalną dawkę, kiedy aura nie sprzyja naturalnej aktywności na świeżym powietrzu? Czy zabawa na drabince gimnastycznej jest dobrym pomysłem na aktywne spędzanie jesiennych dni?

Cały artykuł można przeczytać tutaj.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Drapinki do pokoju dziecka, drabinki gimnastyczne dla dzieci malpiszon.pl

MALPISZON.PL

MALPISZON.PL specjalizuje się wyłącznie na domowych zestawach gimnastycznych przeznaczonych dla dzieci i rodziców. Zapewniają one ruch i zabawę w jednym! Wyróżniają się wśród bogatej oferty na rynku swoją solidnością wykonania, nasyconymi kolorami i urozmaiconą ofertą dodatków.

PO …

Więcej

Adres:

ul. Łepkowskiego 8/31, 31-423 Kraków

Kontakt:

799 740 712
biuro@malpiszon.pl
http://www.malpiszon.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:jesieńsportowo