Ja, Bałwan w Grotesce

Teatr Groteska mapa

sobota 18.03.2023 do niedziela 19.03.2023

Ja, Bałwan w Grotesce

Marchewka i Bałwan – dwóch bohaterów. Dwa biegunowo różne charaktery. Nie dość, że różni ich wszystko – to jeszcze każdy chce czego innego. W tę jedną noc, może ostatnią? Kiedy przecięły się ich życiowe drogi…

Marchewka – doświadczony gorzko przez życie – chce od jego pułapek i niebezpieczeństw uciec. Aby go nie dosięgło i nie unicestwiło.

Bałwan – niedoświadczony, pełen naiwnej wiary, chce to życie poznać jak tylko się da. Chce rozkoszować się światem i tym wszystkim, co on za sobą niesie.

Konflikt gotowy? Niekoniecznie. Bo wśród tych wszystkich okoliczności rodzi się zrozumienie drugiego, jego akceptacja i przyjaźń. Najprawdziwsza. Przyjaźń na śmierć i życie.

Zapraszamy wszystkich, którzy lubią w teatrze bawić się i wzruszać. Taki jest nasz „Ja, Bałwan”.

– Ten spektakl to przykład przedstawienia familijnego, w trakcie którego zarówno dzieci, jak i ich rodzice znajdą dostępne ich doświadczeniu emocje i znaczenia. Dlatego do Groteski zapraszamy wszystkich, którzy lubią w teatrze bawić się i wzruszać. Taki jest nasz „Ja, Bałwan”

ADOLF WELTSCHEK dyrektor Teatru Groteska

– Kluczowym przesłaniem płynącym z tekstu „Ja, Bałwan” autorstwa Maliny Prześlugi jest dla mnie zachwyt nad pięknem życia. Bycie tu i teraz, doświadczanie świata wszystkimi zmysłami i czerpanie z niego jest ogromnym przywilejem. Na życie można patrzeć jak na wachlarz możliwości i perspektyw, ale można też zatrzymać się w nim i oprzeć na tym co już znamy, czego już doświadczyliśmy i zamknąć się na wszystko co nowe. W naszej opowieści mamy bohaterów, którzy pięknie te dwie postawy ukazują. Jeden z nich już dawno zapomniał o tym czym jest radość życia, zrobił się arogancki i niedostrzegający uroków świata. Drugi z kolei pokazuje jak najgłębiej i najradośniej można czerpać z życia i skupiać się na pozytywnych emocjach.  

EWA PIOTROWSKA reżyser spektaklu

Premiera: 11.03.2023

Ja, Bałwan
Malina Prześluga
Reżyseria: Ewa Piotrowska
Scenografia: Giedrė Brazytė
Muzyka: Wojciech Błażejczyk
Asystent reżysera: Bartłomiej Olszewski

Choreografia: Marta Bury
Inspicjent: Krzysztof Karaś

Występują:

Sałatka Grecka – Jagoda Jasnowska
Marchewka – Kacper Lech
Bałwan – Bartłomiej Olszewski
Gołąb, Cytryna – Zuzanna Romańska
Fryzjer Fred – Michał Świderski

Kierownik działu Eksploatacji Przedstawień: Marek Strumiński

Dekoracje, rekwizyty, lalki i kostiumy wykonano w pracowni Teatru pod kierunkiem Justyny Lisowicz i Małgorzaty Barańskiej.

11 marca, godz. 18 PREMIERA
12 marca, godz. 11 i 13
18 marca, godz. 16
19 marca, godz. 11 i 13

UWAGA!

Mamy dla naszych czytelników dwa podwójne zaproszenia (rodzic + dziecko) na ten wspaniały spektakl w dniu 19 marca (niedziela) o godzinie 11.00!

Aby je zdobyć, należy do niedzieli 12 marca przysłać zgłoszenie na adres redakcja@miastodzieci.pl. W temacie należy wpisać Bałwan, a w treści podać swoje imię i nazwisko, imię i wiek dziecka oraz krótką odpowiedź na pytanie: Za co najbardziej lubicie Teatr Groteska?
Na wybrane adres e-mail prześlemy informację o sposobie odbioru zaproszenia – brak maila oznacza brak wygranej.
Powodzenia!

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Ja, Bałwan w Grotesce

Teatr Groteska

Teatr Groteska w Krakowie jest jedną z najstarszych i najbardziej renomowanych scen lalkowych w Polsce. Teatr założyli w 1945 roku wybitni artyści teatru: Zofia i Władysław Jaremowie – reżyserzy, inscenizatorzy i pionierzy nowoczesnego myślenia o …

Więcej

Adres:

ul. Skarbowa 2
31-121 Kraków
Kontakt:

12 633 48 22, 12 631 81 80
rezerwacja@groteska.pl
http://www.groteska.pl
facebook

 
ZOBACZ TAKŻE:patronatpolecamyteatr