IV zimowa edycja Świątecznych Targów Rzeczy Wyjątkowych

Rynek Podgórski
📅 sobota 01.12.2018 do niedziela 02.12.2018
Nawigacja wiadomościWiadomość 1 z 6 Poprzednia Następna change-formatchange-format Temat: Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych

W pierwszy, grudniowy weekend (1 i 2.12) Stowarzyszenie Podgórze.Pl i Centrum Kultury Podgórza zapraszają na IV już edycję Świątecznych Targów Rzeczy Wyjątkowych. W tych dniach Rynek Podgórski zalśni i oczaruje wszystkich swoją Wyjątkowością.

Podgórze stawia na lokalność, Ludzi oraz ich pomysł i zaangażowanie. Dzięki współpracy kreatywnych ludzi z lokalnymi przedsiębiorcami i władzami, będziemy mieli po raz kolejny okazję uczestniczyć w ciekawym wydarzeniu, które wpisało się w kalendarz najważniejszych podgórskich wydarzeń.

Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych to znakomita okazja, by poznać wielu ciekawych artystów, nabyć oryginalne i zróżnicowane rękodzieło oraz rozsmakować się w słodkich, wytrawnych lub rozgrzewających przysmakach. Całości dopełnią atrakcje dla najmłodszych m.in. wykonywanie ozdób choinkowych, malowanie szopek drewnianych, pokazy chemiczne, spektakl Teatru Otwartego czy wizyta rozdającego słodkości Świętego Mikołaja. Zapraszamy również na uroczyste wieszanie ozdób świątecznych na Rynku Podgórskim. Nie zabraknie również oprawy muzycznej. Na tle zachwycającego Kościoła św. Józefa stanie scena, na której pojawią się artyści. Ich występy wzbogacą i umilą czas Gościom, którzy odwiedzą Podgórskie Targi.

W tym roku będzie można odwiedzić stoisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, by poznać bliżej pracę leśników i dowiedzieć się licznych ciekawostek z życia lasu i jego mieszkańców.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom i atmosferze świąt, prezentowane towary będą bardzo różnorodne. Każdy będzie mógł nabyć coś dla siebie i swoich bliskich. Rękodzielnicy i pasjonaci, wystawiający swój asortyment na Targach są w większości mieszkańcami Podgórza. Tworzą z pasją i wielkim zaangażowaniem.

Atrakcją bez względu na wiek będzie ponad 100 letnia Karuzela Wiktoriańska. Przejażdżka na niej będzie obowiązkowym punktem imprezy i niepowtarzalną okazją do przeniesienia się w czasy dawnych jarmarków.

Rynek Podgórski 1-2 grudnia 2018
Godzina: 11.00-20.00

Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie PODGORZE.PL i Centrum Kultury Podgórza.

Wydarzenie jest realizowane ze środków finansowych Gminy Miejskiej Kraków.

Partnerami wydarzenia są: Rada Dzielnicy XIII, Rada Dzielnicy XI, Fundacja Targ Pietruszkowy oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie.

Tego nie można przegapić. Do zobaczenia!

PROGRAM ŚWIĄTECZNYCH TARGÓW RZECZY WYJĄTKOWYCH

KIERMASZ RĘKODZIELNICZY I STREFA GASTRONOMICZNA DLA GOŚCI ORAZ 100 LETNIA KARUZELA WIKTORIAŃSKA

1 i 2 grudnia godz. 11:00 – 20:00

SCENA