IV Święto Truskawki Kaszubskiej i Produktów Regionalnych Pomorza w Gdańsku 09-10 lipca 2016r

Rajska 2, Gdańśk mapa

sobota 09.07.2016 do niedziela 10.07.2016

Plakat - IV Święto Truskawki Kaszubskiej w Gdańsku

Święto Truskawki Kaszubskiej i Produktów Regionalnych Pomorza już w najbliższą sobotę 9 lipca. Na terenie Polskiego Związku Wędkarskiego przy ulicy Rajskiej 2 będzie można kupić truskawkę w różnych postaciach: świeżą, przerobioną na dżemy i soki. Organizatorzy przygotowali ok. dwudziestu straganów z regionalną żywnością i rękodziełem. W trakcie imprezy oprócz degustacji i sprzedaży truskawki kaszubskiej będzie można nabyć swojskie wędliny, sery, miody, pierogi a także piernikowe truskawki i pyszne ciasta przygotowane przez panie z  Koła Gospodyń Wiejskich.

Dla miłośników rękodzieła do dyspozycji będą stoiska z piękną biżuterią oraz tradycyjnymi haftami i koronkami.

Dla koneserów dobrego piwa przygotowaliśmy stoiska browaru regionalnego.

W sobotę odbędą się gry i warsztaty plastyczne dla dzieci oraz aukcje charytatywne na rzecz hospicjum „Pomorze Dzieciom” z Gdańska, które będzie miało swoje stoisko podczas imprezy.

Organizatorzy zapraszają  od godz. 11 do 18  na teren  Polskiego Związku Wędkarskiego przy ulicy Rajskiej 2. Wstęp Wolny.