Inwazja Sztukmistrzów na katowicki Rynek

Rynek w Katowicach mapa

sobota 16.07.2016

INWAZJA sztukmistrzów w Katowicach

Po raz drugi katowicki Rynek przeżyje Inwazję Sztukmistrzów! W sobotę 16 lipca czeka nas wspaniała zabawa z iluzjonistami, tancerzami ognia, grupami cyrkowymi, teatrami ulicznymi i grupami rekonstrukcyjnymi.

Za sprawą sztukmistrzów, przeniesiemy się do średniowiecza. Teatr „Gry i Ludzie” wystawi widowisko jarmarczne z kuglarzami w roli głównej, zaś wędrowni lalkarze – waganci – opowiedzą nam historie na motywach bajek braci Grimm. Widowisku towarzyszyć będzie muzyka grana na żywo.

A może podróż do czwartego wymiaru? Grupa iluzjonistów Kreators zabierze nas do niesamowitego świata wielkich mistrzów magii, gdzie stoliki lewitują, przedmioty znikają, i gdzie możliwe jest czytanie w myślach.

Na najodważniejszych czekać będzie szalone, prawdziwie ogniste widowisko sztukmistrzów z Lublina. Wszystko się może zdarzyć! Trzy niezwykłe postacie – Ninja, Panda i Dyrektor Cyrku zaprezentują fireshow, jakiego jeszcze nie widzieliście.

Inwazję możecie śledzić na trzech scenach na katowickim Rynku (Plac Teatralny, okolice Pomnika Harcerzy Września oraz Placu Kwiatowego) od godz. 14.00 do 20.00.  Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Pierwsza Inwazja Sztukmistrzów odbyła się w lipcu 2015 roku z okazji 150-lecia Katowic. Setki katowiczan zgromadzonych na Placu Teatralnym śledziło pokazy magii, tańca na szczudłach, żonglerki oraz spektakle teatralno-cyrkowe. Ze Strefy Kultury na Rynek przeszła parada katowickich grup teatralnych, którą zamknęła kawalkada starych samochodów.

Na Inwazję Sztukmistrzów zaprasza Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek.

Szczegółowy program:

 

TEATR GRY I LUDZIE

Kuglarze

Opowieści Wagantów

 

KREATORS

Magiczne Variete – pokaz iluzji scenicznej, znikania, lewitacji

Seans spirytystyczny w pełnym świetle

Wyzwanie Houdiniego

Przepowiednia

 

FUNDACJA SZTUKMISTRZE Z LUBLINA

Szafa show w trzech odsłonach

Prawdziwe ogniste uliczne widowisko

 

BRACTWO RYCERSKIE ZAMKU BĘDZIN

Pokaz średniowiecznych narzędzi tortur z katem w roli głównej

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także