Inwazja Sztukmistrzów 2019. Katowice

Park Powstańców Śląskich w Katowicach mapa

sobota 20.07.2019 do niedziela 21.07.2019

Inwazja Sztukmistrzów 2019. Katowice

Mistrzowie sztuk wszelakich wracają do Katowic, żeby nas zadziwić! I to aż przez dwa dni, bo tegoroczna Inwazja Sztukmistrzów rozegra się w sobotę oraz niedzielę 20 i 21 lipca.

Żonglerzy, akrobaci, iluzjoniści, tancerze ognia, klauni i artyści nowego cyrku będą nas zachwycać swoimi umiejętnościami w nowym miejscu – Parku Powstańców Śląskich w Katowicach, tuż za charakterystycznymi skrzydłami Pomnika Powstańców Śląskich.

Dwa dni Inwazji to okazja, żeby nie przegapić żadnej z atrakcji, bo wszyscy goście wystąpią dwa razy – zarówno w sobotę, jak i w niedzielę.

Program niemal po równo tworzą sztukmistrzowie z Polski i artyści z zagranicy.

Polacy to same skrajności – od zachowującego równowagę w każdych okolicznościach żonglera i akrobatę Kacpra Wydmańskiego po ekscentrycznego i nieprzewidywalnego klauna Tobiego.

Równie różnorodna jest grupa z zagranicy. W Katowicach gościliśmy już niemiecki duet Omninvolant, który wykonując karkołomne akrobacje na wysoko zawieszonym trapezie chyba zapomniał, że obowiązuje prawo ciążenia.
Fińska grupa Sisus Sirkus to pięć przezabawnych i pełnych energii artystek, które wykonują taniec z własnymi warkoczami, pokazują, jak uczesać się za pomocą dwóch odkurzaczy albo modnie ubrać w papier toaletowy, a poza tym fruwają na trapezach, kręcą w obręczach albo grają w siatkówkę… koleżankami.
Belgowie z Cirque Democratique de la Belgique pozwalają z kolei, żebyśmy w głosowaniu decydowali o tym, co będzie działo się na scenie.

Podczas Inwazji obejrzymy także absolutną premierę – spektakl „Gradient” przygotowany przez lubelską Fundację Sztukmistrze, współorganizatora festiwalu. To oszałamiające połączenie akrobatyki, nowego teatru, żonglerki, pantomimy oraz iluzji optycznej zobaczymy także dwa razy na scenie Miasta Ogrodów, zawsze o godz. 20. Z Parku Powstańców poprowadzi tam widzów artystyczny korowód. Można też, oczywiście, przyjść od razu na spektakl.
Wstęp na Inwazję Sztukmistrzów oraz na spektakl „Gradient” jest wolny (wstęp na spektakl – do wyczerpania miejsc).

Szczegółowy program (obowiązuje w sobotę i niedzielę)

godz. 12.00-16.00
Warsztaty cyrkowe
godz. 14.00
FUNDACJA SZTUKMISTRZE “Zgubowisko”
godz. 15.00
CICHY TEATR “Tobi Show”
godz. 16.00
KACPER WYDMAŃSKI “Wydmański Show”
godz. 17.00
OMNIVOLANT “Nagetusch”
godz. 18.00
CIE POL&FREDDY “Cirque Democratique de la Belgique”
godz. 19.00
SISUS SIRKUS “Mosh Split”
godz. 19.45
Korowód do siedziby Katowice Miasto Ogrodów
godz. 20.00 – Katowice Miasto Ogrodów, sala widowiskowa
FUNDACJA SZTUKMISTRZE “Gradient”
godz. 21.00
Korowód do Parku Powstańców Śląskich
godz. 21.15
SYNERGY ART – spektakl teatru tańca i ognia

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Inwazja Sztukmistrzów 2019. Katowice