Internetowe oprowadzanie po pszczyńskim Skansenie

czwartek 19.03.2020

Internetowe oprowadzanie po pszczyńskim Skansenie

W najbliższy czwartek, 19 marca o godzinie 14.00 zapraszamy na internetowe oprowadzanie po pszczyńskim Skansenie. Tytuł odcinka brzmi „Co w chałupach piszczy?”. Po obiekcie oprowadzać będą pracownicy Skansenu, a relację będzie można obejrzeć dzięki transmisji na stronie głównej portalu pless.pl oraz na fanepage’u. Zapraszamy do oglądania zwłaszcza dzieci! Zaplanowaliśmy także konkurs!

Odbędziemy wirtualny spacer po Skansenie, poznając szczyptę jego historii i tajemnicy, którą każda z drewnianych chałup w sobie skrywa. Zaczniemy od chaty mieszkalnej z Grzawy. Odwiedzimy też znajdującą się w Skansenie zagrodę owiec.

Nie zabraknie zagadek, które umożliwią widzom, zwłaszcza tym najmłodszym, aktywny udział w zajęciach. Pojawią się pytania konkursowe. Odpowiedzi na nie będzie można zostawiać w komentarzu pod transmisją na żywo na naszym Facebooku. Wygrywa ten, kto pierwszy udzieli poprawnej odpowiedzi. Do wygrania będą pendrive’y pless.pl oraz drobne upominki od Skansenu – do odbioru, gdy sytuacja związana z epidemią koronawirusa wróci do normy, a instytucje kultury zostaną otwarte.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie