Interkulturowość w praktyce szkolnej – szkolenie dla nauczycieli

Sala Konferencyjna SDS Szczecin, ul. Wąska 16
📅 sobota 28.09.2019
Interkulturowość w praktyce szkolnej - szkolenie dla nauczycieli
W ramach projektu „Nauczanie języka sąsiada od przedszkola do zakończenia edukacji – kluczem do komunikacji w Euroregionie Pomerania” oraz Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej serdecznie zapraszamy na I szkolenie warsztatowe dla polskich i niemieckich nauczycieli z cyklu „Dokształcanie interkulturowe” w tematyce „Interkulturowość w praktyce szkolnej”.

Wstępem do zagadnienia będzie krótki wykład interaktywny, poprowadzony przez Panią Martę Janachowską-Budych, specjalizującą się w problematyce interkulturowości w dydaktyce literatury na zajęciach języka obcego. Wykład merytoryczny zostanie poparty i uzupełniony przez dwa równolegle poprowadzone warsztaty. Pierwszy z nich, prowadzony przez Panią Martę Janachowską-Budych, będzie poświęcony zagadnieniu literatury migracyjnej, inter- i trans- kulturowej jako środka nauczania interkulturowego. Celem warsztatu jest pokazanie na konkretnych przykładach, w jaki sposób teksty te mogą służyć jako narzędzia nauczania interkulturowego na zajęciach języka obcego. Drugi warsztat, przygotowany przez Panią Małgorzatę Bielicką, przybliży intrygującą biografię współcześnie żyjącej bohaterki. Historia ta skłoni Państwa do refleksji nad własnymi przeżyciami, a także oceny, w jakim stopniu lekcja języka obcego może przyczynić się do lepszego poznania samego siebie i innych.

Język wykładowy: j. polski.
Spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie na j. niemiecki.

Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie do dnia 24 września 2019 r. na adres njs@um.szczecin.pl.

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online

Zapraszamy serdecznie!