Interaktywny spektakl dla dzieci w Starym Browarze

Studio Słodownia +3, Stary Browar, Poznań
📅 niedziela 27.10.2019
Interaktywny spektakl dla dzieci w Starym Browarze
Stary Browar Nowy Taniec zaprasza maluchy na wyjątkowe spotkanie z ruchem. „Up Side Down” to wciągający, interaktywny spektakl, który łączy doświadczenie tańca współczesnego oraz sztuk wizualnych dla najmłodszych widzów.

Przedstawienie zaprasza dzieci do wspólnej przygody, której mogą przyglądać się, w której mogą aktywnie uczestniczyć, i na której bieg mogą wpływać.
Ta szczególna zmysłowa podróż pozwala wyostrzyć i ucieleśnić dziecięcą percepcję. Minimalistyczna oprawa przedstawienia pobudza wyobraźnię i  wykorzystuje inspiracje znalezione w codziennych czynnościach i przedmiotach. Spektakl koncentruje się na interakcji i wspólnym działaniu: od przestrzeni do obiektów, od obiektów do ciała, od ciała do akcji, od akcji do tańca.

Projekt jest efektem międzynarodowej współpracy, złożonej z twórczych poszukiwań, badań i ewaluacji, włączając w to próby z uczestnikami, do których jest adresowany. Współtwórczyniami spektaklu są poznańskie tancerki: Krystyna Szydłowska, Dorota Michalak i Zofia Tomczyk, które ruchem i gestami zapraszają do uczestnictwa dzieci.Produkcja jest wspierana przez: De Stilte (Breda, Holandia) Art Stations Foundation (Poznań, Polska), Station Service for Contemporary Dance and Youth Center Belgrade, (Belgrad, Serbia), Weld (Sztokholm, Szwecja). Każdy z partnerów stworzył własną wersję spektaklu i zorganizował prezentacje prac.

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania

Spektakl dla dzieci od 4 do 7 lat

Prezentacje spektaklu:
27.10.2019 (niedziela) o 11:00 i 16:00, Studio Słodownia +3, Stary Browar w Poznaniu

koncepcja i choreografia:
Dalija Aćin Thelander, Keren Levi