Interaktywny Plac Zabaw w Galerii EL – Elbląg

📅 wtorek 06.05.2014 do środa 18.06.2014
Interaktywny Plac Zabaw w Galerii EL – Elbląg

Wystawa gościła już w wielu polskich miastach, ciesząc się ogromnym zainteresowaniem i przynosząc mnóstwo radości dzieciom i dorosłym. W Elblągu zobaczymy aż 6 multimedialnych instalacji, wprowadzających w klasyczne pojęcia z dziedziny sztuki takie jak faktura, kolor, perspektywa oraz muzyki: rytm, metrum, harmonia.

Autorzy pomysłu – Patrycja Mastej i Dominika Sobolewska wraz z Pawłem Janickim z Centrum Sztuki WRO – określają Interaktywny Plac Zabaw mianem odpowiednika galerii sztuki współczesnej dla dzieci, gdzie w odróżnieniu od opatrzonych zakazami dotykania, biegania i hałasowania muzeów i galerii, można i trzeba dotykać eksponatów, gdzie kluczowa jest interakcja, a zwiedzanie staje się niezapomnianą przygodą. To doświadczalne laboratorium, w którym już od najmłodszych lat dzieci poznają nowe media wchodząc w interakcję ze sztuką.

Zabawki działają na zmysły wzroku, słuchu, dotyku i węchu (np. będzie można poczuć zapach kory i trawy). Niektóre instalacje powstały dzięki różnym technicznym sztuczkom: czujnikom ruchu, komputerom i kamerom, które zostały skrzętnie ukryte. Uzupełnienie wystawy stanowi sala w formie kina, gdzie prezentowany jest wybór klasycznej polskiej animacji z lat 1960. i ′70. W ten sposób w Interaktywnym Placu Zabaw spotykają się media tradycyjne i nowe: film i sztuki wizualne.

Wystawa jest skierowana dla dzieci przedszkolnych i szkolnych. Dzieci do 8 r.ż. mogą zwiedzać wystawę tylko pod opieką dorosłych.

Wystawa będzie czynna w godzinach otwarcia Galerii (poniedziałek nieczynne, wtorek – sobota 10-18, niedziela 10-17).
Grupy zorganizowane wyłącznie po uprzedniej rezerwacji pod nr. tel. 55 625 67 80, 55 625 67 83 (mail: marta@galeria-el.pl).

Wstęp zgodnie z cennikiem Galerii EL: bilet normalny 8 zł, bilet ulgowy 4 zł, bilet rodzinny: 16 zł (2 os. dorosłe + dzieci), bilet grupowy (pow. 10 osób, opiekun gratis) 3 zł/os.

Uwaga! MAMY ZAPROSZENIA!
Miasto Dzieci ma dla Was niespodziankę. Mamy do rozdania 5 rodzinnych (dwoje dorosłych + max. 3 dzieci) zaproszeń na wystawę Interaktywny Plac Zabaw do wykorzystania od 6 maja do 18 czerwca!
Chętne osoby proszone są o wysłanie zgłoszenia do 4 maja.

*Zaproszenia zostały rozdane.

Kuśnierska 6

+48 55 625 67 84 (portiernia)
galeria-el@galeria-el.pl