Interaktywny Plac Zabaw w Centrum Sztuki WRO

wtorek 01.06.2010

Interaktywny Plac Zabaw w Centrum Sztuki WRO

Nowa odsłona słynnej wystawy wzbogacona o premierowe instalacje. Innowacyjne rozwiązania, interaktywne oprogramowanie dla najmłodszych, eksperymenty z formami artystycznej ekspresji uczące klasycznych pojęć z dziedziny sztuki (faktura, kolor, perspektywa) i muzyki (rytm, metrum, harmonia) oraz umiejętności pracy w grupie.

Interaktywny Plac Zabaw to nowoczesna wystawa dla najmłodszej publiczności, złożona z interaktywnych instalacji medialnych. Projekt jest pionierski zarówno od strony technologicznej, jak i ze względu na sposób odbioru – interakcję z publicznością. Zestaw instalacji, ciągle rozwijany i wzbogacany o nowe komponenty, oferuje porywające doświadczenie i pozwala widzom poprzez zabawę generować obrazy i dźwięki na wielkoformatowych ekranach w czasie rzeczywistym.

Wystawa, łącząca funkcje estetyczne, edukacyjne i społeczne wykorzystuje zarówno ukryte elementy elektroniczne jak i części, którymi posługują się dzieci. Obiekty wywodzące się z popularnych zabawek, ale poszerzające ich formę i funkcje, faktury z prawdziwego świata, nieobecne w tradycyjnej interakcji komputerowej, zaaranżowane trójwymiarowe otoczenia – pozwalają dzieciom na bezpośrednią i osobistą eksplorację idei sztuki, jak gdyby replikując oryginalne zmysłowe i pojęciowe postrzeganie świata. Ten rodzaj percepcji jest fundamentalny w procesie kształtowania związku między dzieckiem a jego otoczeniem we wczesnych fazach jego rozwoju.

Interaktywny Plac Zabaw zobaczyło ponad sto tysięcy widzów w wiodących galeriach sztuki i muzeach.

Grupy zorganizowane zainteresowane odwiedzeniem wystawy prosimy o kontakt z Centrum Sztuki WRO: telefoniczny (71 343 32 40) lub mailowy (info@wrocenter.pl)

Na wystawie:

Bopi
Pozwala na zabawę zestawem czterech „bębenków", zamieniających wybijany rytm na barwne, animowane mikrobiologiczne formy.

Malowanie światłem
Przy pomocy świecących zabawek dzieci tworzą kolorowe abstrakcyjne obrazy i komponują muzykę.

Faktury
Ruch dłoni położonej na jednej z pięciu powierzchni wyzwala animacje przedstawiające zmieniającą się przyrodę. Sterowanie kompozycją obrazu na wielkim ekranie odbywa się poprzez dotyk kory, trawy, kamieni, wody i mgły.

Chillout Cinema – Mini kino
Przestrzeń odpoczynku z klasyką polskiej animacji.

 

 

Najnowsze instalacje:

Czarodziej
Wspólna gra animowanymi ilustracjami wykonanymi przez dzieci w czasie warsztatów, interaktywna zabawa z czarodziejskim wierszykiem Maurice′a Carême′a.

Widokowa Platforma Interaktywna
Instalacja, w której dzieci, przemieszczając się – jak w podwórkowej zabawie – po kolorowych polach, tworzą dźwięki wynikające z gry z barwą, przestrzenią i ruchem.

 

 

Autorzy i realizatorzy:
Dominika Sobolewska, Patrycja Mastej, Paweł Janicki, Zbigniew Kupisz, Aniela Lubieniecka

 

Jest wesoło, jak najbardziej interaktywnie i przyjaźnie, bo wszystkiego można dotknąć, pokręcić, wcisnąć. Ta wystawa to dla ambitnych rodziców obowiązkowy punkt programu.

„Polityka"

Z tej wystawy, tak jak z każdego fajnego placu zabaw, trudno dzieci wyciągnąć. Przypomina trochę laboratorium, w którym można eksperymentować i obserwować, co się zdarzy, jeśli postąpimy w ten czy inny sposób. Przygotowane instalacje działają na wszystkie zmysły: wzrok, słuch, dotyk i węch, a dzieci dowiadują się mimochodem, czym jest faktura, perspektywa, mieszanie barw.

„Gazeta Wyborcza"

 

Autorzy wystawa zostali laureatami nagrody „Gazety Wyborczej" wARTo 2009

Część instalacji powstała w ramach projektu „Akademia multimediów. Od animacji do interaktywności" we współpracy z Fundacją Orange

Wernisaż: Dzień Dziecka, 1 czerwca 2010, g. 13:00.

Wystawa do 15 lipca – czynna również w czasie wakacji!

Wstęp wolny.

Centrum sztuki WRO, Widok 7, Wrocław | www.wrocenter.pl

{{moduly ntltresc}}

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Centrum Sztuki Wro

Centrum Sztuki WRO

Centrum Sztuki WRO to złożony artystyczno/kuratorski projekt realizowany od 1989 roku, rozwijający się na kanwie międzynarodowego wydarzenia w dziedzinie sztuki współczesnej, mediów i komunikacji. Od 2008 roku we WRO odbywają się wystawy, pokazy, projekcje, warsztaty, dyskusje i wykłady.

Więcej

Adres:

Widok 7
50-052 WrocławKontakt:

071 343 32 40
info@wrocenter.pl
http://www.wrocenter.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:patronat

Rodzinne wyjazdy

Zobacz także