Królik i Misia

Intensywny weekend dla najmłodszych na Przystani nad Bałtykiem z Concordią Design!

Przystań – plac leżący pomiędzy Bałtykiem a Concordią
📅 sobota 03.06.2017 do niedziela 04.06.2017
Projekt Przystań w Poznaniu
Przed nami intensywny weekend „nad Bałtykiem”! Poznań zyska nie tylko nowy biurowiec, ale także nową wspólną przestrzeń, która w weekend 3-4 czerwca pełna będzie także najmłodszych! Concordia Design zaprasza dzieci wraz z rodzicami na specjalnie zaprojektowane aktywności i warsztaty na Przystani! W programie m.in. plenerowy spektakl Studia Teatralnego Blum, podróż z Pippi przez Bałtyk do Sztokholmu czy kreatywne warsztaty z tworzenia latarni morskiej.

Bałtyk to nowoczesny biurowiec z funkcją społeczną zaprojektowany przez holenderską pracownię MVRDV. Przystań – plac leżący pomiędzy Bałtykiem a Concordią w weekend 3-4 czerwca otwiera się dla mieszkańców miasta, także dla tych najmłodszych! Podczas weekendu otwarciowego Concordia zaprojektowała dla swoich najmniejszych gości wiele kreatywnych spotkań i warsztatów. Poniżej przedstawiamy plan i opisujemy wybrane z nich.

PRZYSTAŃ Z DZIEĆMI – plan weekendu dla najmłodszych

Godz. 11:00-15:30

SOBOTA 3.06.2017

11:00-13:30 – Projekt PRZYSTAŃ (wiek: 6-10 lat)
Warsztaty projektowe Natalii Liput.
Uczestnicy warsztatów projektują kartonowe obiekty, za pomocą których wydostaną się z przystani. Finałem warsztatów będzie wspólna próba wydostania się z podwórka.

11:00-13:30 – Przystań malowana
Kreatywne warsztaty z blogerem Zuchem dla całych rodzin

11:00-13:30-Tworzymy latarnię morską (wiek: 7+)
Warsztaty projektowo-plastyczne Oli Grygiel
Aby stworzyć wspólną latarnię morską potrzebny będzie projekt, który powstanie na dużym formacie papieru. Dzieci zdecydują o wysokości, obwodzie, kolorach i wszystkich niezbędnych elementach latarni. Następnie oddadzą się szaleństwu tworzenia. Latarnia z pewnością przyda się wszystkim podróżującym przez Przystań żeglarzom!

14:00-15:30 – Warsztaty wodna przygoda z Reksiem, wydawnictwo PAPILON (wiek: 5+)

11:00-15:30 Strefa Swobodnych Animacji dla wszystkich dzieci (wiek: bez ograniczeń)

Najmłodsi przypomną sobie najciekawsze, podwórkowe zabawy, m.in. hula hop, gra w klasy i w gumę czy wspólne gry planszowe.

NIEDZIELA 4.06

11:00 – premiera plenerowego spektaklu „Słoń na Przystani”

Studio Teatralne BLUM (wiek: bez ograniczeń)
Duży błękitny słoń – marzyciel (forma zbudowana na bazie samochodu osobowego) w towarzystwie zaprzyjaźnionych „słoniowych duszków” przemieszcza się w czasoprzestrzeni.
Sympatyczny słoń jeździ po wyznaczonej trasie gromadząc wokół siebie widownię. Śpiewa piosenki, wchodzi w interakcje z widownią i zaprasza do wspólnej zabawy. Spotkanie kończy wielkie taneczne koło.

12:00-13:30 – Przez Bałtyk do Sztokholmu – podróż z Pippi– warsztaty Wydawnictwa Zakamarki (Wiek: 7+)

W czasie spotkania dzieci poznają ciekawostki na temat Szwecji i jej stolicy. Spróbują szwedzkich przysmaków i pobawią się w skandynawskie gry,  a towarzyszyć im będzie sama Pippi Pończoszanka! W czasie warsztatów zastaną zaprezentowane książki „Sztokholm – znam to miasto” oraz „Czy znasz Pippi Pończoszankę”?

12:00-13:00 – pokaz eksperymentów morskich z Laboratorium Nauki i Zabawy SUPEŁ
(wiek: 3+)

13:00-15:30-Plażowa Rodzinna Niedziela – w ramach tej Rodzinnej Niedzieli będą odbywać się będą równolegle aż 2 warsztaty

– warsztaty DJ-ingu z Marcinem Piątyszkiem (wiek: 8 +)
Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się, jak używać miksera, do czego służy jog wheel i po co dj-owi słuchawki. Nauczą się podstaw miksowania oraz wspólnie posłuchają przyjemnych, plażowych utworów. Będzie można też pobawić się samplerem czy poskreczować na gramofonie. Do zobaczenia!

– wyspa z morskimi stworami – warsztaty plastyczne Agaty Heymann i Natalii Adamczyk.
wiek: (wiek 7 +)
Podczas tego warsztatu dzieci stworzą morskie zwierzątka oraz pejzaże w pudełkach czy słoiczkach.

11:00-15:30  Strefa Swobodnych Animacji (wiek: bez ograniczeń)

ul. Zwierzyniecka 3, 60-813 Poznań

kids@concordiadesign.pl