Inspirator w łódzkich podstawówkach

wtorek 31.01.2012

Inspirator w łódzkich podstawówkach

Inspirator to projekt wolontariacki łódzkiego oddziału międzynarodowej, studenckiej organizacji AIESEC. Inicjatywa ta skierowana jest do uczniów klas 4-6 szkół podstawowych. Poprzez bezpośredni kontakt z wolontariuszami z całego świata, młodzież uczy się języka, ale także tolerancji. Możesz projektować i tworzyć, i budować przy tym najpiękniejsze miejsca na świecie. Ale tylko dzięki ludziom można sprawiać, aby marzenie stało się rzeczywistością słowa Walta Disney są mottem projektu.

Inspirator
trzecia edycja – 12.03.2012 r. – 27.04.2012 r. 

Miasto Dzieci po raz drugi objęło patronat medialny nad  projektem.

Inspirator to projekt wolontariacki łódzkiego oddziału międzynarodowej, studenckiej organizacji AIESEC. Inicjatywa ta skierowana jest do uczniów klas 4-6 szkół podstawowych. Poprzez bezpośredni kontakt z wolontariuszami z całego świata, młodzież uczy się języka, ale także tolerancji. Informację na temat projektu można znaleźć na stronie internetowej: www.inspirator.org.pl

Do tej pory odbyły się już dwie edycje projektu, druga miała miejsce na przełomie września i października tego roku. Wzięło w niej udział kilkanaście placówek: dziesięć szkół podstawowych, Szkoła Muzyczna, SP „Kornelówka” oraz Dom Kultury 502, a warsztaty poprowadziło dziesięcioro wolontariuszy.

„Możesz projektować i tworzyć, i budować przy tym najpiękniejsze miejsca na świecie. Ale tylko dzięki ludziom można sprawiać aby marzenie stało się rzeczywistością” – słowa Walta Disney są mottem projektu. Naszym głównym celem jest przybliżeniem dzieciom obcych kultur. Młodzież dowiaduje się o zwyczajach i kulturze innych krajów, a dodatkowo praktycznie szlifuje język angielski.

Jak wspominała Pani Dyrektor szkoły podstawowej ”Kornelówka”, Agnieszka Wojtas „Poprzez tego typu zajęcia uczniowie rozwijają się najbardziej. Uczą się komunikacji międzyludzkiej – i nie chodzi tylko o język ale ogólnie – tolerancja, poznawanie różnych kultur, osobowości, form pracy. Oczywiście w przypadku obcokrajowców uczniowie dodatkowo poznają różne możliwości wykorzystania języka – żywego, nie takiego książkowego.” Pani dyrektor wspomina również, ze dzieci są spragnione świata, a Inspirator poprzez swoje działanie wychodzi im naprzeciw.

Chcemy spełnić oczekiwania także drugiej strony, a mianowicie naszych wolontariuszy, oni również bardzo ciepło wspominają chwile spędzone w szkole z dziećmi, ale także czas spędzony Łodzi. Gabriel z Brazylii wspomina, że było to unikalne doświadczenie, cudowny czas spędzony w kraju o tak bogatej historii, a także możliwość sprawdzenia się jako nauczyciel i trener.

Zachęceni sprzyjającym odzewem przygotowujemy trzecią edycję, która odbędzie się w dniach 12.03.2012 r. – 27.04.2012 r. Mamy nadzieję, że realizowana edycja będzie tak samo dobrze przyjęta i każdy będzie czerpał z niej inspirację i pozytywną energię.

Informacje o pozostałych projektach prowadzonych przez łódzki oddział AIESEC znajdują się na stronie internetowej: www.lodz.aiesec.pl.

AIESEC Polska
Komitet Lokalny Łódź,
ul. POW 3/5 | 90-255 Łódź
| tel. 42 635 55 03 |
www.lodz.aiesec.pl 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:patronat

Rodzinne wyjazdy

Zobacz także