Informatyka bez komputera – Bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci z klas I-III

Katedra Informatyki AGH, budynek D-17, Kawiory 21 mapa

sobota 23.02.2019

Wstęp bezpłatny

Lambda Academy - Informatyka bez komputera

Serdecznie zapraszamy dzieci z klas I-III szkoły podstawowej na drugą edycję bezpłatnych warsztatów wprowadzających do programowania!
Celem warsztatu jest zainteresowanie dzieci w wieku wczesnoszkolnym informatyką. Wcale nie oznacza to lekcji z programowania przy komputerach. Wręcz przeciwnie, będziemy korzystać tylko z papieru, ołówków, kredek i z ogromnych pokładów ciekawości, jakie mają wszystkie dzieci. Rozwiązywane przez uczestników zadania będą ilustracją informatycznego sposobu myślenia.

Warsztaty oparte są o materiały projektu Computer Science Unplugged, który na język polski znakomicie przetłumaczyli dwaj absolwenci informatyki UAM Paweł Perekietka i Łukasz Nitschke. Materiały dostępne są na stronie jasijoasia.edu.pl.

Zajęcia są bezpłatne, prosimy o rejestrację przez portal Eventbrite: https://www.eventbrite.com/e/lambda-academy-2019-tickets-53904048460
Data: 23.02.2019, godzina: I grupa: 10.00-12.30, II grupa: 14.00-16.30
Miejsce: Katedra Informatyki AGH, budynek D-17, Kawiory 21, Kraków
Warsztat dla jednej grupy trwa 2,5 godziny.
Prowadzący – Michał Ślaski

Michał Ślaski:
“Zapytałem kiedyś pierwszoklasistów szkoły podstawowej czy wiedzą czym zajmuje się informatyk. W odpowiedzi usłyszałem, że to taki pan co naprawia komputery… Ta odpowiedź zmotywowała do poszukania sposobu, aby przybliżyć dzieciom idee nauki, która jest podstawą wielu współczesnych narzędzi.”

Michał Ślaski jest absolwentem AGH, od 10 lat związany z programowaniem w języku programowania Erlang. W 2014 rozpoczął organizację konferencji Lambda Days oraz warsztatów programowania dla osób chętnych nauczyć się języków takich jak Erlang, Elixir czy Swift. Obecnie Technical Lead w Erlang Solutions. Od września 2017 prowadzi zajęcia z informatyki dla dzieci w jednej z krakowskich szkół podstawowych.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:komputerprogramowanie

Zobacz także