Indyjskie Andrzejki, Żory

Miejski Ośrodek Kultury w Żorach, Dolne Przedmieście
📅 sobota 26.11.2016
andrzejki żory
26 listopada zapraszamy na wyjątkową imprezę pt. „Indyjskie Andrzejki”, na której będzie można nie tylko zatańczyć, ale także posłuchać ciekawych opowieści znanych podróżników o Indiach, wziąć udział w warsztatach, obejrzeć spektakl, zakosztować indyjskich smakołyków, a nawet zakupić pamiątkę. Będzie to już piąta odsłona Żorskiego Festiwalu Podróży i Nauki OPINIE organizowanego przez Stowarzyszenie Międzykulturowe MALOKA.

Od 15.00 do 17.00 zapraszamy wszystkie dzieci wraz z opiekunami do udziału w Rodzinnej Grze Edukacyjnej pełnej oryginalnych warsztatów, takich jak ubieranie sari i turbanów, tańce indyjskie czy joga dla najmłodszych. Na dzieci czekać będą indyjskie słoniki, geograficzne puzzle i aromatyczne przyprawy.

Od 17.00 w sali żorskiego MOKu jak co roku będzie można obejrzeć ciekawe prezentacje o Indiach znanych podróżników: Robba Maciąga oraz Katarzyny i Andrzeja Mazurkiewiczów. Ciekawe opowieści okraszone humorem gwarantowane! Kulturę Indii poznamy także poprzez pokaz ubioru sari i indyjski taniec. Zostawcie krawaty i eleganckie szpilki w domu, za to jeśli tylko macie ochotę ubierzcie szarawary, upnijcie płachtę materiału w sari i zabawmy się wspólnie jak w Bollywood. Dla najciekawiej ubranych uczestników przewidziane nagrody J

O 20.00 na scenie zagości Zespół Tańca Indyjskiego Natarang, który zafascynowany losami kochanków z Werony zaprosi wszystkich do magicznego – nie włoskiego, lecz indyjskiego świata, aby ponownie przeżyć radość, smutek i wzruszenie wystawiając spektakl pt. „ROMEO i JULIA”.

Czy można spędzić ciekawiej Andrzejki? Może i tak, ale u nas będzie wyjątkowo! A do tego wstęp na wszystkie wydarzenia bez opłat.

W trakcie imprezy jak co roku wystawa fotograficzna, Jarmarki z kramami, kawiarenka Janeczki oraz festiwalowa nowość, odwiedziny kulinarnych mistrzów z Hurry Curry, u których będzie można zakupić indyjskie smakołyki.

Termin i miejsce: 26 listopada (sobota) 2016 r., Miejski Ośrodek Kultury w Żorach, Dolne Przedmieście 1

Organizator Festiwalu: Stowarzyszenie Międzykulturowe MALOKA we współpracy z MOK Żory. Festiwal dofinansowany ze środków Gminy Miejskiej Żory.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

WSTĘP WOLNY! Bez biletów, rezerwacji i opłat – zapraszamy wszystkich chętnych!!!

Więcej informacji:

www.festiwalopinie.com.pl