Inauguracja sezonu turystycznego w Myślęcinku

Leśny Park Kultury i Wypoczynku "Myślęcinek" Bydgoszcz
📅 sobota 23.04.2016
koza w mini zoo
Zazwyczaj regionalna inauguracja organizowana przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną odbywała się w jednym miejscu. W tym roku jest inaczej- każde chętne miasto, miasteczko, wieś czy atrakcja przygotowały ciekawe wydarzenia dla odwiedzających w ramach realizacji hasła „Konstelacje dobrych miejsc”, które promuje nasze województwo.  Myślęcinek zaprasza z tej okazji na dzień pełen wrażeń w sobotę 23 kwietnia.

W Parku Rozrywki grupy min. 10-osobowe po Zaginionym Świecie, Makroświecie i Muzeum Ziemi w godzinach 11,13,15 bezpłatnie oprowadzi przewodnik.

Ogród Zoologiczny zaprasza na prezentacje o zwierzętach łąkowych zakończone konkursami z nagrodami. Do wyboru są dwie godziny: 12 i 14. Liczba miejsc ograniczona do 26 na jedno spotkanie, obowiązują więc zapisy (052 328 00 08, zoo@myslecinek.pl). W godzinach 12-16 w pawilonie Akwarium Terrarium natomiast będzie można zobaczyć stanowisko z eksponatami zwierzęcymi, m.in. porożami. Ceny biletów do zoo: 15 zł i 10 zł.

W Ogrodzie Botanicznym o godzinie 14 odbędzie się darmowy spacer z osobą, która zna go jak własną kieszeń, a na zakończenie spacerowicze dotrą do nowej myślęcińskiej pasieki.

Dzień otwarty z niespodziankami przygotuje natomiast Ośrodek Rekreacji Konnej „Pod aniołami”. Pomiędzy godziną 14 a 15 na hipodromie poniżej Ośrodka będzie można za darmo przejechać się bryczką, a dla osób korzystających z oprowadzania na koniu pierwsze kółko gratis.

ul.Gdańska 173-175

(052) 328-00-09