Imieniny Patronów Miasta Poznania

Rezerwat Archeologiczny Genius loci
📅 sobota 25.06.2022 do niedziela 26.06.2022
Imieniny Patronów Miasta Poznania
W dniach 25-26. CZERWCA 2022 R. Rezerwat Archeologiczny Genius loci we współpracy z FUNDACJĄ PUENTA ma zaszczyt zaprosić na obchody IMIENIN PATRONÓW MIASTA POZNANIA – ŚW. PIOTRA I PAWŁA. W tym samym czasie odbywa się również WEEKEND NA SZLAKU PIASTOWSKIM, który również pragniemy celebrować.

TEN WEEKEND JEST TEŻ OKAZJĄ DO ŚWIĘTOWANIA ROCZNICY DZIESIĘCIOLECIA ISTNIENIA REZERWATU PRZY UL. KS. I. POSADZEGO 3 NA OSTROWIE TUMSKIM!

Z okazji urodzin zespół rezerwatu zaprasza na następujące wydarzenia:

25.06.2022 R.

– GODZ. 12.00 – Warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat, pt. „Najstarsza polska katedra i jej Patroni”. Spotkanie przy kościele NMP na poznańskim Ostrowie Tumskim. Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy pod adresem mailowym rezerwat@muzarp.poznan.pl lub telefonicznie pod numerem: 618522167, w godzinach pracy rezerwatu.

– GODZ. 14.00 – Zwiedzanie z archeologiem ekspozycji stałej i czasowej w Rezerwacie Archeologicznym Genius loci. Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy pod adresem mailowym rezerwat@muzarp.poznan.pl lub telefonicznie pod numerem: 618522167, w godzinach pracy rezerwatu.

– GODZ. 16.00 – Zwiedzanie w towarzystwie Księżnej Dobrawy i budowniczego Hanusza Prusa kościoła NMP i ekspozycji palatium Mieszka I. Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy pod adresem mailowym rezerwat@muzarp.poznan.pl lub telefonicznie pod numerem: 618522167, w godzinach pracy rezerwatu.

– GODZ. 11.00-17.00 – Gra terenowa dla rodzin. Grę można pobrać ze strony https://rezerwat.muzarp.poznan.pl/pl/aktualnosci/158 lub odebrać w rezerwacie. Na każdego śmiałka, który ukończy zadanie, czekają upominki od Szlaku Piastowskiego!

26.06.2022 R.

– GODZ. 13.30 – Ostrów Tumski w Poznaniu w X-XI w i XVI w. – spacery wirtualne (spotkanie w Rezerwacie Archeologicznym Genius loci).

Czy i jak motywować dzieci

– GODZ. 11.00-14.00 – Gra terenowa dla rodzin. Grę można pobrać ze strony  https://rezerwat.muzarp.poznan.pl/pl/aktualnosci/158 lub odebrać w rezerwacie. Na każdego śmiałka, który ukończy zadanie, czekają upominki od Szlaku Piastowskiego!

WYSTAWY CZASOWE W REZERWACIE I KOŚCIELE NMP _IN SUMMO_:

– Artefakty – wystawa w plenerze rezerwatu i na murze wzdłuż ulicy ks. I. Posadzego,

– Skarb Srebrny z Łączego Młyna – pasaż nad murami biskupa Lubrańskiego w rezerwacie Genius Loci,

– W poszukiwaniu początków Poznania – kościół Najświętszej Marii Panny _in Summo_

ZACHĘCAMY TEŻ DO UCZESTNICTWA W INNYCH WYDARZENIACH, KTÓRE BĘDĄ MIAŁY MIEJSCE W TYM CZASIE NA OSTROWIE TUMSKIM I ŚRÓDCE!

GŁÓWNYM KOORDYNATOREM IMIENIN PATRONÓW MIASTA POZNANIA JEST FUNDACJA PUENTA.