Ilustracje do baśni – wystawa w Muzeum Dobranocek, Rzeszów

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie, Mickiewicza 13, Rzeszów mapa

poniedziałek 27.06.2016 do niedziela 11.09.2016

Wystawa w Muzeum Dobranocek, Rzeszów

W Muzeum Dobranocek od 23.06.2016 do 11.09.2016 można podziwiać wystawę twórczości Surena Vardaniana prezentującą ilustracje do baśni i bajek.

Są to m.in.: „Pinokio”, „Alicja w Krainie Czarów”, „Mały Książę”, „Baśnie Braci Grimm”, „Przygody Tomka Sawyera”, „Podróże Pana Kleksa”, a także bajek i bajeczek współczesnych autorów jak Wandy Chotomskiej czy Agnieszki Chylińskiej.

Artysta urodził się w 1965 roku w Kirowakanie w Armenii. Rozpoczął studia ekonomiczne w Erewaniu, następnie od 1989 roku studiował we Lwowie w Instytucie Poligrafii na wydziale grafiki książkowej. Jest znakomitym rysownikiem i ilustratorem książek, projektuje winiety, okładki książek i płyt.

Od 1992 r. mieszka i pracuje w Polsce. Głównie zajmuje się ilustrowaniem książek – przeważnie dla dzieci, grafiką użytkową, opracowywaniem znaków graficznych, rysuje także dla prasy.

Na wystawie prezentowane będą ilustracje do baśni i bajek: „Alicja w Krainie Czarów”, „Mały Książę”, „Baśnie Braci Grimm, „Pinokio”, trylogii o Panu Kleksie oraz książek Agnieszki Chylińskiej: „Zezia, Giler i Oczak”, „Labirynt Lukrecji”, „Zezia i wszystkie problemy świata”.

Wystawa w Muzeum Dobranocek, Rzeszów

Zapraszamy do Muzeum Dobranocek.

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie

Mickiewicza 13, 35-064 Rzeszów, tel. 017 852 57 15, 17 748 36 51

www.muzeumdobranocek.com.pl e-mail: poczta@muzeumdobranocek.com.pl

 

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy

Zapraszamy w sentymentalną podróż do jedynego w Polsce Muzeum Dobranocek z wyjątkową kolekcją pamiątek z popularnych animacji dla dzieci, powszechnie nazywanych dobranockami. Muzeum Dobranocek powstało w 2009 roku dzięki pomysłowi Wojciecha Jamy - kolekcjonera, który przekazał …

Więcej

Adres:

ul. Mickiewicza 13
35-064 Rzeszów

Kontakt:

17 748 36 51
poczta@muzeumdobranocek.com.pl
http://www.muzeumdobranocek.com.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:muzeumwystawa

Zobacz także