II Poznański Piknik Przyrodniczy

Stare Zoo, Zwierzyniecka, Poznań
📅 sobota 27.08.2016
II Poznański Piknik Przyrodniczy plakat
Okaż kulturę, chroń naturę. Już 27 sierpnia (sobota) zapraszamy wszystkich, zwłaszcza dzieci i młodzież wraz z rodzicami, na II Poznański Piknik Przyrodniczy, który odbędzie się w Starym ZOO w Poznaniu w godz. 11-17. Na wszystkich uczestników Pikniku czeka wiele atrakcji:

• Zagadki przyrodnicze – sprawdź jakie gatunki zwierząt znasz
  • Tropy zwierząt – wykonaj gipsowy odlew tropów zwierząt
  • Puzzle – sprawdź jakie zwierzę czy roślina się tam kryje
  • Skrzynka z niespodzianką – odgadnij co czujesz
  • Czy masz sokoli wzrok? – rzuć do celu woreczkiem
  • Gry planszowe – wypożycz i zagraj w ulubioną grę planszową
  • Tajemnice budowy ciała człowieka – sprawdź jak wygląda nasze ciało od środka
  • Ptasie rewelacje – zobacz, ile wiesz o polskich gatunkach ptaków
  • Malowanie twarzy – na Twojej twarzy powstaną zwierzęce arcydzieła
  • Kącik artystyczny – wykonaj własną biżuterię z materiałów z odzysku
  • Bliskie spotkania ze zwierzętami – poznaj bliżej mieszkańców ZOO
  • Zbiórka baterii i drobnych elektrośmieci – nagradzamy chroniących środowisko

QUIZ – aby wziąć w nim udział odwiedź nasze stoiska i zbierz osiem pieczątek, przyjdź koło Groty o pełnej godzinie (Quiz o godz. 12, 13, 14, 15 oraz 16) i odpowiedz na pytania. Dla wszystkich uczestników Quizu przygotowaliśmy nagrody!

Organizatorem imprezy jest Fundacja Biblioteka Ekologiczna w Poznaniu, a partnerami: Poznański Ogród Zoologiczny, Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych, Fundacja Zagrajmy oraz sklep z materiałami do rękodzieła Margus. Projekt finansowany jest ze środków budżetowych miasta Poznania.

Czy i jak motywować dzieci

Do zobaczenia! Czekamy właśnie na Was!