II Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA

II Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA

📅 sobota 10.05.2014 do niedziela 11.05.2014
II Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA

Organizatorami Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA w Józefowie są: niezależny promotor filmów animowanych Animation Across Borders oraz Miejski Ośrodek Kultury.

Na wszystkie pokazy wstęp wolny.

O!PLA Dzieciom, program pokazów w Józefowie:

– 10.05 godz. 11:00 „Tajemnica szyfru Marabuta", reż. Maciej Wojtyszko (SMF 1979; czas: 76′).

W 1975 roku, nakładem Instytutu Wydawniczego Nasza Księgarnia, ukazał się zbiór opowiadań pt. „Bromba i inni", napisany przez Macieja Wojtyszkę. Rok później, w Studiu Miniatur Filmowych w Warszawie, autor pierwowzoru rozpoczął realizację serialu telewizyjnego pt. TAJEMNICA SZYFRU MARABUTA, który po 3 latach i 10 odcinkach doczekał się także pełnometrażowej wersji kinowej. Czasem zabawne, a czasem naprawdę niebezpieczne przygody dwóch detektywów – Kajetana Chrumpsa i Kota Makawitego, którzy są prześladowani przez groźnego przestępcę – kameleona Super. Ich sensacyjnym perypetiom towarzyszą wyjątkowo oryginalni przyjaciele: znana skądinąd Bromba, reżyser Gluś, poeta Fikander, i jego muza, Malwinka, a także bibliotekarz Puciek, stary wróbel, Psztymucel Nulek oraz wiele innych osób, mniej lub bardziej podejrzanych… Znakomita pełnometrażowa wersja jednego z największych serialowych przebojów l.70-tych. Nagroda Jury Dziecięcego "Marcin" na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza "Ale Kino!" w Poznaniu.

– 11.05 godz. 11:00 „Tajemnica kwiatu paproci", reż. Tadeusz Wilkosz, Paweł Wendorff, (ANIMA-POL 2004; czas: 69′)

Tadeusz Wilkosz, jedna z najważniejszych postaci w polskiej animacji, twórca m.in. Misia Colargola, Małego Pingwina Pik-Poka i Trzech misiów powraca! Cztery lalki, mieszkające na co dzień w przedszkolu, zostają uprowadzone przez fałszywych ochroniarzy. Podczas ucieczki z łap porywaczy gubią się w lesie. Buba i Superboj natychmiast popadają w niewolę bezwzględnego Szefa dzikiego wysypiska śmieci. Druga para – Malutka i Narwany – wędrując przez las spotyka zwierzęta, które skarżą się na sąsiedztwo Śmieciowiska-Wysypiska. Na szczęście Malutka znajduje zaczarowany kwiat paproci i zostaje obdarzona niezwykłą mocą. Malutką i Narwanego również spotyka los Buby i Superboja. Wszystkie lalki z rozkazu Szefa mają grzebać w śmieciach… Ale Szef nie wie, na jakich trafił twardzieli…

– 11.05 godz. 17:00 „Teraz dzieci!" (czas pokazu: 60′)

Zestaw prezentujący to, co aktualnie dzieje się w polskiej animacji dla najmłodszych. W programie znalazły się pojedyncze odcinki takich serii jak: AGI BAGI: PSOTNY WIATR (2013, 10′ / BADI BADI), HIP-HIP & HURRA II: DLACZEGO ZNIKNĘŁY DRZEWA? (2013, 13′14″ / SMF), KACPERIADA: NAJLEPIEJ BYĆ SOBĄ (2012, 11′ / HUMAN ARK), MAMI FATALE: NIESAMOWITA HISTORIA MAMI FATALE (2012, 09′59″ / GS + SMF), PRZEDSZKOLAKI: JEŻ (2013, 04′02″ / FUMI + J&P), PAMIĘTNIK FLORKI: FASOLKA (2014, 10′58″ / ANIMA-POL).

Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, ul. Kard. Wyszyńskiego 1.

www.mokjozefow.pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
Adres:
Ul. Kardynała Wyszyńskiego 1
05-420 Józefów
Kontakt:

22 789 20 26, 22 789 22 84
mok@mokjozefow.pl