II Łódzka Wigilia

II Łódzka Wigilia
17 grudnia 2016
Rynek Staromiejski

– Zapraszamy serdecznie wszystkich łodzian bez względu na ich status społeczny, materialny, wyznanie czy przekonania, Łódź jest miastem otwartym i tolerancyjnym, dlatego każdy jest na Wigilii mile widzianym gościem – mówi Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi.

Podobnie jak przed rokiem wydarzenie jest finansowane z dobrowolnych wpłat darczyńców: ludzi dobrej woli, firm, organizacji pozarządowych, którym idea wspólnego świętowania się podoba.

– Łodzianie organizują spotkanie łodzianom, miasto nie dokłada do tej imprezy złotówki, podobnie jak MOPS – dodał wiceprezydent Trela. – Jeśli ktoś ma ochotę wesprzeć to wydarzenie – zapraszam i zachęcam.

Elżbieta Jaszczak, wicedyrektor MOPS, zapewnia, że smakołyków nie zabraknie, a na najmłodszych gości będą czekać niespodzianki, które przyniesie święty Mikołaj.

– Poczęstunek będzie tradycyjnie świąteczny, będzie też bogaty wybór ciast – mówiła Elżbieta Jaszczak. – Dziękuję wszystkim, którzy zadeklarowali już chęć pomocy, to dzięki ludziom dobrej woli łodzianie będą mogli miło spędzić przedświąteczną sobotę.

Przed rokiem w I Łódzkiej Wigilii wzięło udział ponad tysiąc łodzian. Wielu zapowiadało, że przyjdzie za rok, więc serdecznie zapraszamy. Będziemy czekać od godziny 12.00

www.mops.lodz.pl/index.php/ii-lodzka-wigilia