II Festiwal Twórczości dla Dzieci Karuzela Sztuki

📅 sobota 26.05.2018
bezpłatne
II Festiwal Twórczości dla Dzieci Karuzela Sztuki

Dnia 26 maja 2018 r. w Gminnym Domu Kultury w Pierwoszynie odbędzie się II Festiwal Twórczości dla Dzieci „Karuzela Sztuki”.
Jego organizatorami są Kosakowskie Centrum Kultury oraz Projekt Edukacyjny Pajączek Łukasz, patronat nad Festiwalem objęły Biblioteka Publiczna Gminy Kosakowo im. Augustyna Necla Fundacja Cała Polska czyta dzieciom oraz Polska Sekcja IBBY/Polish Section of IBBY.

Celem tego wydarzenia jest przedstawienie dzieciom oraz ich rodzicom wartościowej oferty kulturalnej, skierowanej do młodego odbiorcy. Organizatorzy pragną również, by „Karuzela Sztuki” stała się miejscem, w którym będzie możliwość zaprezentowania swojej twórczości przez artystów nie tylko z naszego regionu.

W tym roku organizatorzy szczególny nacisk kładą na literaturę dla dzieci.

Program Festiwalu obejmuje:
– przedstawienia teatralne,
– spotkania z autorami książek,
– czytanie dzieciom (przez autorów i aktorów),
– warsztaty dla dzieci: literackie, plastyczne,
– prelekcje dla rodziców,
– animacje, gry, zabawy i konkursy dla dzieci,
– prezentacja wydawnictw z naszego regionu.
W ramach Festiwalu odbędzie się również konkurs literacki dla uczniów szkół podstawowych.

WSTĘP BEZPŁATNY, na wszystkie zajęcia warsztatowe i prelekcje obowiązują zapisy. Harmonogram Festiwalu zostanie opublikowany najpóźniej 26 kwietnia i od tego dnia będą przyjmowane zgłoszenia uczestnictwa w warsztatach i spotkaniach.

więcej informacji: https://www.facebook.com/events/537778389955485/