Igłą malowane, Gliwice

poniedziałek 19.01.2015 do piątek 20.02.2015

Igłą malowane, Gliwice

Od wielu lat para się haftem krzyżykowym. W 2005 r. została członkiem Stowarzyszenia ARTAM. Jej prace były prezentowane w Wilnie, Gliwicach, Bielsku-Białej, Bytomiu, Pyskowicach, Rudzie Śląskiej i Toszku.

Zajmuje się domem, rodziną i wnukami. Łowi ryby, zbiera grzyby i ma jeszcze czas dla swojej pasji. Cały czas czegoś się uczy – dzięki zajęciom w Gminnym Ośrodku Kultury u w Gierałtowicach poznała nowe techniki, jak frywolitki czy beadin koralikowy.

Jest skromna, zawsze uśmiechnięta, chętnie dzieli się swoim talentem. Mimo że haftuje dla własnej przyjemności i trochę „do szuflady", to czasami jej prace są prezentowane publiczności. Jest wtedy okazja, aby zadziwić się, jak z setek tysięcy małych krzyżyków powstają obrazy… malowane igłą.

Igłą malowane – wystawa prac Lidii Górny
Sala wystawowa biblioteki, pl. Inwalidów Wojennych 3
czynna od 19 stycznia do 20 lutego 2015 r.

logo_biblioteka_gliwice

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach

Działalność kulturalna Stałym elementem podejmowanej działalności kulturalno-oświatowej jest współpraca ze szkołami, przedszkolami oraz środowiskami tworzącymi kulturę regionu. Wszystkie filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach, w zależności od warunków lokalowych, prowadzą różnorodne zajęcia kulturalno-edukacyjne, m.in. lekcje biblioteczne, konkursy …

ul. Kościuszki 17