Idealny prezent od Mikołaja

wtorek 06.11.2018 do wtorek 13.11.2018

Idealny prezent od Mikołaja

Przełom listopada i grudnia to okres, w którym zwykle w Polaków z całą mocą uderza świąteczna gorączka. Pojawiające się w telewizji reklamy, świąteczne dekoracje na ulicach czy chociażby asortyment w sklepach stale przypominają, że zbliża się najbardziej magiczny czas w roku. To również okres, gdy większość z nas udaje się na poszukiwania idealnych prezentów dla najbliższych, które już niebawem – pięknie zapakowane – trafią pod choinkę. Jak co roku stajemy przed dylematem, na jaki upominek ostatecznie się zdecydować – coś pięknego czy praktycznego? Klasyka czy nowatorstwo? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości! Poniżej prezentujemy przegląd starannie wyselekcjonowanych propozycji na idealne świąteczne prezenty. Wśród nich królują gry oraz zabawki, ponieważ ich głównymi adresatami są dzieci – zarówno te najmłodsze, jak również nieco starsze i te zupełnie dorosłe! Wśród zaproponowanych upominków z pewnością znajdzie się ten, który przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym i uczyni nadchodzące święta jeszcze wspanialszymi!

Dobble

Dobble to niezwykle popularna gra towarzyska, która z czasem doczekała się również specjalnej edycji dla dzieci. Ta sama, uwielbiana przez tysiące osób mechanika i nieco uproszczone (w porównaniu do standardowego wydania) zasady – tak najkrócej można opisać grę Dobble Kids. Choć grę cechuje minimalizm – gracze w zestawie otrzymują jedynie kilkadziesiąt okrągłych kart zamkniętych w estetycznej puszce – to dostarcza ona mnóstwo zabawy! Każda rozgrywka w Dobble Kids jest bowiem okazją do emocjonującej rozrywki pełnej zdrowej rywalizacji. W zabawie mogą wziąć udział już dzieci powyżej czwartego roku życia, a co szczególnie istotne – jej twórcy przewidzieli również specjalny wariant rozgrywki dla maluchów oraz rodziców, dzięki czemu Dobble Kids może być w pełni rodzinną rozrywką!

Dobble Kids

Klocki Korbo 90 Hydro

Nieco inną propozycją na świąteczny upominek są klocki Korbo 90 Hydro. Jest to zabawka adresowana zwłaszcza do dzieci w wieku od sześciu do dwunastu lat, jednak z pewnością podbije serca również ich nieco starszych kolegów i koleżanek! Dzięki dołączonym do zestawu kołom obrotowym pojawia się możliwość tworzenia w pełni ruchomych konstrukcji związanych z szeroko pojętą tematyką wodną. Zbudowane w ten sposób zabawki można śmiało wykorzystywać podczas zabawy z wodą, co z pewnością będzie dodatkową atrakcją zwłaszcza dla najmłodszych dzieci!

klocki korbo

Super Mario Party

A teraz coś dla fanów gier wideo! Gra Super Mario Party na konsolę Nintendo Switch to z jednej strony duży ukłon twórców w stronę klasyki, a z drugiej również oczywista pogoń za nowoczesnością. Z tego powodu najnowszą propozycją Nintendo powinni zachwycić się wszyscy wielbiciele gier wideo, niezależnie od wieku i osobistych preferencji. Ten cieszący się ogromną popularnością nieprzerwanie od 1985 roku kasowy hit, po raz kolejny zaprasza swoich fanów na wspaniałą przygodę w iście planszówkowym, jednak odświeżonym stylu. Na graczy czekają zupełnie nowe elementy rozgrywki, w tym m.in. osobne dla każdego bohatera Dice Blocks, minigry sterowane przy użyciu Joy-Conów oraz możliwość prowadzenia rozgrywki na dwóch, połączonych ze sobą konsolach. Jednocześnie twórcy nie zrezygnowali z uwielbianych przez miliony graczy na całym świecie motywów typowych dla Super Mario, np. ruchów wykonywanych z podziałem na tury oraz zbierania gwiazdek podczas spaceru po mapie.

gra Super Mario Party

Splendor

Tytułem, który z pewnością zasługuje na uwagę nie tylko w okresie Świąt Bożego Narodzenia jest gra Splendor. To rozrywka dla nieco starszych osób – twórcy określili dolną granicę wiekową gracza na dziesięć lat. Splendor zachwyca wysoką jakością wykonania, niezwykle prostymi zasadami i wciągającą fabułą. Podczas rozgrywki gracze mają szansę przenieść się do odległego renesansu i stoczyć walkę o bogactwo oraz nierozerwalnie z nim związany prestiż. Ta emocjonująca zabawa z pewnością będzie doskonałym dopełnieniem rodzinnych spotkań podczas Świąt Bożego Narodzenia!

gra planszowa Splendor

Było sobie życie

Zestawienie przeglądu propozycji świątecznego prezentu zamyka gra edukacyjna dla dzieci Było sobie życie. Inspiracją do jej powstania był kultowy już film o tym samym tytule, który w latach osiemdziesiątych pokochały miliony ludzi w wielu krajach. Mimo że pełna seria liczy jedynie dwadzieścia sześć dość krótkich odcinków i od ich premierowej emisji w telewizji minęło już wiele lat, to fenomen produkcji wciąż trwa. Dowodzi temu chociażby ogromna popularność gry planszowej Było sobie życie, która doskonale odzwierciedla klimat filmu. Niewątpliwie będą się przy niej doskonale bawić tak samo bardzo młodzi, jak również znacznie starsi gracze, którzy mieli okazję oglądać film animowany „Było sobie życie” w telewizji!

gra planszowa Było sobie życie

Nie ulega wątpliwości, że zakup idealnego prezentu świątecznego to nie lada wyzwanie. Warto jednak poświęcić mu odrobinę więcej czasu i wysiłku, ponieważ efekt – radość najbliższych – jest wart absolutnie każdego trudu.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Rodzinne wyjazdy

Zobacz także