Idą wakacje! Zachęć dziecko do czytania! Wykład i warsztaty dla rodziców w Elblągu

Galeria Nobilis, na II piętrze CSE „Światowid” w Elblągu mapa

piątek 17.06.2016

Idą wakacje! Zachęć dziecko do czytania! Wykład dla rodziców w Elblągu

Co zrobić, by książka przyciągała do siebie częściej niż Internet i gadżety? Jak mądrze wykorzystać nowe technologie do zainteresowania dziecka literaturą? Jakie książki wybrać? Czy czytanie może być pasjonujące, czy może stać się przyjemnością oraz – co najważniejsze – jak tego dokonać?

Na te pytania odpowie psycholog Marta Słoniecka-Piotrowska podczas wykładu pn. „Jak zachęcić dzieci do czytania podczas wakacji i po nich?”. Spotkanie odbędzie się 17 czerwca o godz. 17:00 w Galerii Nobilis, na II piętrze CSE „Światowid” w Elblągu.

– Prelekcja skierowana jest do rodziców, opiekunów, a także innych osób zaangażowanych w opiekę, wychowanie czy proces edukacyjny dzieci – mówi Agnieszka Tkaczuk z Działu Kultury Artystycznej CSE „Światowid”. – Podczas wykładu zostanie poruszony problem będący coraz częstszym zjawiskiem: książka przegrywająca z konkurencyjną telewizją, komputerem czy smartfonem.

Prowadząca zaprezentuje skuteczne sposoby motywowania dzieci do czytania, poda również tytuły książek adekwatnych do wieku i potrzeb młodego czytelnika.

Na spotkanie można przyjść z dzieckiem – w tym samym czasie dzieci i podopieczni uczestników wykładu wezmą udział w zajęciach plastycznych. Będą mogły ozdobić torby i koszulki swoimi ulubionymi bohaterami literackimi.

– Po części merytorycznej odbędą się warsztaty dla rodziców i opiekunów oraz dzieci – dodaje Agnieszka Tkaczuk. – Będą poświęcone metodom tworzenia klimatu sprzyjającemu wspólnemu czytaniu. Mamy nadzieję, że dzięki warsztatom uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jak niwelować najczęściej popełniane błędy i jak skutecznie stosować metody perswazyjne.

Na uczestników wykładu i warsztatów czekają niespodzianki. Wykład oraz warsztaty organizowane są w ramach projektu pn. „Bajeczne wspomnienia z wakacji” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod numerem telefonu 55 611 20 59 lub na adres mailowy: agnieszka.tkaczuk@swiatowid.elblag.pl do 16 czerwca.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Idą wakacje! Zachęć dziecko do czytania! Wykład i warsztaty dla rodziców w Elblągu

"Światowid" Centrum Spotkań Europejskich

Światowid jest pomysłodawcą i realizatorem wielu przedsięwzięć kulturalnych. Dzięki szczególnej trosce o rozwój twórczego ruchu kulturalnego zrealizowaliśmy imprezy artystyczne, które z czasem stały się cykliczne i zyskały zasięg ogólnopolski oraz międzynarodowy. Są to m.in.: Ogólnopolski …

Więcej

Adres:

Plac Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg


Kontakt:

+48 55 611 20 50
http://www.swiatowid.elblag.pl
facebook

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także