I żyli długo i w Szczecinie – koncert rodzinny

Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie Małopolska 48 mapa

niedziela 05.06.2016

I żyli długo i w Szczecinie - koncert rodzinny

Na co dzień nie zwracamy na nie większej uwagi – ono po prostu jest. Otacza nas będąc świadkiem tego, kim jesteśmy. Nasze miasto – bo nim mowa – powinno być dla nas wyjątkowe. Ale czy czujemy, że takie właśnie jest? Że jest jedyne w swoim rodzaju, być może piękniejsze od innych?

Warto choć raz na jakiś czas przyjrzeć mu się uważniej, by dostrzec to, co mamy niejako przed nosem, a czego zupełnie nie dostrzegamy. To będzie koncert o Szczecinie i dla Szczecina. Z dziećmi i dla dzieci. Tym koncertem złożymy hołd wszystkiemu, co jest naszym lokalnym powodem do dumy. Temu, co szczecińskie!

Filharmonia w Szczecinie stworzyła wyjątkowy koncert poświęcony Szczecinowi. Malina Prześluga – autorka tekstów, oraz Mateusz Czarnowski, który napisał muzykę, stworzyli razem utwory, które określają i charakteryzują miasto. Utwory, które na scenie Złotej Sali wykonają młodzi i niezwykle utalentowani wokaliści.

Żeby pojawić się tego dnia na scenie sali symfonicznej Filharmonii w Szczecinie nasi mali artyści musieli przejść długą drogą – zostali wyłonieni w castingu, który odbył się w marcu tego roku, a potem uczestniczyli w przygotowaniach pod czujnym okiem Jolanty Szczepaniak, by wreszcie pierwszy raz w życiu zaśpiewać na scenie z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. Koncert „I żyli długo i w Szczecinie” jest zwieńczeniem trwających od blisko trzech miesięcy przygotowań, a w roli solistów wystąpią pełni odwagi i pasji utalentowani mieszkańcy Szczecina w wieku od 9 do 16 lat.
05.06.2016, nd, 17:00

Miłosz Bembinow – dyrygent

I żyli długo i w Szczecinie – koncert rodzinny

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie zaprasza do udziału w muzycznych spotkaniach skierowanych do dzieci, młodzieży oraz całych rodzin. Projekt koncertów i audycji edukacyjnych ma pomóc młodym słuchaczom odnaleźć odpowiedź na zasadnicze pytanie: czym jest muzyka?

pl. Armii Krajowej 1
70 - 455 Szczecin