I literacko, i teatralnie – półkolonie w CSE „Światowid” w Elblągu

CSE Światowid Elbląg, Plac K.Jagiellończyka 1 mapa

poniedziałek 25.07.2016 do piątek 29.07.2016

bezpłatny

Półkolonie dla dzieci w Elblągu

Twoje dziecko bardzo lubi książki? Próbuje odtwarzać przedstawione tam historie? Bawi się w teatr? Od 25 do 27 lipca w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu odbędą się bezpłatne półkolonie literacko – teatralne dla dzieci i młodzieży.

Warunkiem uczestnictwa w półkoloniach jest ukończenie 10 roku życia i dobre opanowanie umiejętności czytania oraz pisania, ponieważ dzieci będą opracowywały scenariusz na podstawie wybranych fragmentów książek. Półkolonie rozpoczną się od wprowadzenia uczestników w świat literatury.

– Instruktorka pomoże im w doborze lektury, na podstawie której opracują scenariusz spektaklu – mówi Agnieszka Tkaczuk, koordynatorka projektu „Bajeczne wspomnienia z wakacji”, w ramach którego odbywają się półkolonie. –  Na liście potencjalnych adaptacji znajdą się pozycje adekwatne do wieku odbiorców, ale reprezentujące ponadczasowe wartości społeczne.

Na pewno nie zabraknie pozycji takich, jak: Antoine de Saint ­ Exupery „Mały Książe”, Ferenc Monar „Chłopcy z Placu Broni”, Eric Emmanuel Schmidt „Oskar i pani Róża”, J.D. Salinger „Buszujący w zbożu”, Dorota Tyrakowska „Córka Czarownic”, Barbara Kosmowska „Pozłacana rybka”, Magda Papuzińska „Wszystko jest możliwe”, Katarzyna Ryrych „O Stephenie Hawkingu, czarnej dziurze i myszach podpodłogowych”.

– Prowadząca zajęcia przybliży wszystkie pozycje, wraz z uczestnikami wybiorą jedną, przeczytają jej fragmenty i przygotują spektakl. Zostanie on zaprezentowany na koniec warsztatów przed publicznością – dodaje Agnieszka Tkaczuk.

Do udziału w półkoloniach Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 10 ­do 15 lat. Półkolonie literacko ­- teatralne odbędą się w dniach 25­-29 lipca. Zapisy przyjmowane są pod nr tel. 55 611 20 59. Zajęcia są bezpłatne.

Projekt pn. „Bajeczne wspomnienia z wakacji” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
I literacko, i teatralnie – półkolonie w CSE „Światowid” w Elblągu

"Światowid" Centrum Spotkań Europejskich

Światowid jest pomysłodawcą i realizatorem wielu przedsięwzięć kulturalnych. Dzięki szczególnej trosce o rozwój twórczego ruchu kulturalnego zrealizowaliśmy imprezy artystyczne, które z czasem stały się cykliczne i zyskały zasięg ogólnopolski oraz międzynarodowy. Są to m.in.: Ogólnopolski …

Więcej

Adres:

Plac Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg


Kontakt:

+48 55 611 20 50
http://www.swiatowid.elblag.pl
facebook

I literacko, i teatralnie – półkolonie w CSE „Światowid” w Elblągu