Huczne otwarcie sezonu w Wioskach Świata

ul. Tyniecka 39 mapa

sobota 07.04.2018

Wstęp wolny

Huczne otwarcie sezonu w Wioskach Świata

Zapraszamy Was już w sobotę, 7 kwietnia od godz. 13:00, kiedy to rozpoczniemy huczne otwarcie sezonu w Wioskach Świata – Parku Edukacji Globalnej, przy ul. Tynieckiej 39 w Krakowie. Wstęp wolny na wszystkie atrakcje!

W czasie zwiedzania dowiemy się: dlaczego domy w Ghanie są okrągłe? Jak długo trwa budowa igloo? Jakie zwyczaje obowiązują w mongolskiej jurcie? Poznamy wiele innych ciekawostek na temat życia i kultury w najbardziej odległych zakątkach naszego globu.

Na najmłodszych czekają m.in. tańce integracyjne, gra na bębnach, robienie papuaskich spódniczek, własnoręczne wykonanie peruwiańskich instrumentów oraz możliwość udziału w warsztatach ceramicznych pt.: UBIERAMY W KOLOR ANIOŁKI MISYJNE. Tajniki ceramiki, rzeźby oraz barwienia poznamy podczas warsztatów, dzięki artystce, absolwentce wydziału malarstwa na ASP w Krakowie – Marcie Baron. Zdradzimy, że jej prace są dostępne w naszym SKLEPIE Z MISJĄ.

[PROGRAM OTWARCIA WIOSEK ŚWIATA]:

  • 13:00 – 14:00 Otwarcie sezonu 2018 w PARKU WIOSKI ŚWIATA
  • 14:00 – 15:00 MINI-OLIMPIADA Rodzinna [zajęcia sportowe dla całych rodzin]
    “Poprzez wspólny ruch wzmacniamy rodzinne relacje”, czyli specjalne zajęcia sportowe dla rodziców z dziećmi. Co będziemy robić? Dobrze się bawić skacząc, biegając czy grając w piłkę, rzucając do celu, a to wszystko w rodzinnej atmosferze! Serdecznie zapraszamy! [Informacje logistyczne. Zabierz ze sobą:  strój i obuwie sportowe lub takie w którym lubisz się ruszać oraz weź butelkę wody].
  • 15:00 – 16:00 Gra na bębnach, robienie papuaskich spódniczek, układanie magnetycznych puzzli, własnoręczne wykonywanie peruwiańskich instrumentów, malowanie twarzy.
  • 16:00 – 17:00 UBIERAMY W KOLOR ANIOŁKI MISYJNE [warsztaty ceramiczne] Dowiedz się więcej TUTAJ
  • 17:00 – 18:00 Tańce integracyjne.

Przez cały czas imprezy zapraszamy na:

– wspólne biesiadowanie przy grillu

– strzelanie z łuku

– loteria z książkami

– budowanie igloo

– sesje fotograficzne

– dojenie mongolskiego jaka.

NA WSZYSTKIE ATRAKCJE – WSTĘP WOLNY.

Nowe godziny otwarcia WIOSEK ŚWIATA

Wiosna to najlepszy czas, aby wyruszyć w podróż dookoła świata dlatego od 7 kwietnia Park będzie otwarty w każdą sobotę i niedzielę w godz. 12:00 – 19:00, a także od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 16:00 zarówno dla indywidualnych podróżników, jak i grup zorganizowanych.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Huczne otwarcie sezonu w Wioskach Świata

Wioski Świata - Park Edukacji Globalnej

Park Misyjny mieści się w centrum Krakowa przy Bulwarach Wiślanych obok Mostu Zwierzynieckiego. Jest to niepowtarzalne miejsce stworzone, aby uwrażliwiać na los mieszkańców najbardziej odległych i zapomnianych zakątków świata.

W Wioskach Świata – Parku Edukacji …

Więcej

Adres:

ul. Tyniecka 39
30-323 Kraków


Kontakt:

12 269 23 33
wioskiswiata@swm.pl
http://www.wioskiswiata.org

ZOBACZ TAKŻE:warsztatywiosnazabawa

Zobacz także