Historyjki o tym, jak Polacy wybrali wolność – słuchowisko animowane

online

wtorek 18.08.2020

Historyjki o tym, jak Polacy wybrali wolność - słuchowisko animowane

Pewnie już znacie parę naszych książkowych bohaterów – sympatycznych zwierzątek – Historyjkę i Historyjka narysowanych przez legendarnego Bohdana Butenkę, cenionego polskiego grafika, ilustratora, autora komiksów. Historyjek uwielbia odkrywać ciekawe historie, a Historyjka jest prawdziwą pasjonatką historii, która potrafi opowiadać.

Lato to idealny czas na opowieści. Na zaciekawienie najmłodszych ideą wolności i pokazanie trudnej drogi do odzyskania przez Polskę wolności w 1989 roku. To historia opowiedziana w sposób przystępny i atrakcyjny dla dzieci. W postać Historyjka wcieli się Maksymilian Bogumił, a Historyjki Monika Obara.

Słuchowisko oparte jest na publikacji „Historyjki o tym, jak Polacy wybrali wolność”, trzeciej części z serii osnutej wokół historycznych faktów i relacji świadków, opracowanych przez dr Annę Ziarkowską z Domu Spotkań z Historią na podstawie m. in. publikacji wydanych przez Ośrodek KARTA.

Słuchowisko będzie emitowane na kanale DSH na FB i Youtubie w odcinkach we wtorki (11, 18 i 25 sierpnia) oraz w poniedziałek 31 sierpnia o godz. 10.00.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Słuchowisko przeznaczone jest przede wszystkim dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:audiobookihistoria