Historyczna Zmiana Warty

czwartek 01.01.2015

Historyczna Zmiana Warty

Historyczna Zmiana Warty odbędzie się 1 stycznia w Nowy Rok, o godzinie 15:00, pod Wieżą Więzienną. Gdy dwa lata temu organizowaliśmy pierwszą Zmianę Warty wielu nie wierzyło, iż uda się utrzymać cykliczność tego wydarzenia. Tymczasem spotykamy się z gdańszczanami i turystami już 24 raz! Pomysł, który zrodził sie w głowie Gdańskiego Kapra Krzysztofa Kucharskiego udało nam się przekuć w rzeczywistość!

Zapraszamy Państwa na Historyczną Zmianę Warty, która odbędzie się 1 stycznia w Nowy Rok, o godzinie 15:00, pod Wieżą Więzienną. Gdy dwa lata temu organizowaliśmy pierwszą Zmianę Warty wielu nie wierzyło, iż uda się utrzymać cykliczność tego wydarzenia. Tymczasem spotykamy się z gdańszczanami i turystami już 24 raz! Pomysł, który zrodził sie w głowie Gdańskiego Kapra Krzysztofa Kucharskiego udało nam się przekuć w rzeczywisotść!   W Nowy Rok warty wystawi Projekt Historyczny Garnizon Gdańsk ( XVIII wiek), oraz nasi goście, Gdańska Rota Mieszczańska ( XV wiek). Musztra miejskich żołnierzy, prezentacja wyposażenia oraz broni, stroje dawnych gdańszczanek i wiele, wiele innych atrakcji. To wszystko przygotowaliśmy dla Państwa! Wspólnie przywitajmy Nowy Rok!

Organizatorami wydarzenia są, Projekt Historyczny Garnizon Gdańsk, Gdański Kaper, Muzeum Historyczne Miasta Gdańska.

1 stycznia 2015, plac między Złotą Bramą a Wieżą Więzienną, godzina 15:00.   Fotografia autorstwa Łukasza Gerwatowskiego

      

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie