Historia: Zobacz – kolejne trzy lekcje już na naszej platformie

historiazobacz.pl

wtorek 23.10.2018 do środa 31.10.2018

darmowe

Historia: Zobacz – kolejne trzy lekcje już na naszej platformie

„Historia: zobacz” to najnowszy projekt Fundacji Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii.  Jest to platforma e-learningowa o ciekawych zabytkach i eksponatach polskich muzeów.

Tym razem zapraszamy Was do dwóch warszawskich muzeów oraz jednego z miasta Łodzi. W Muzeum Narodowym poznacie historię Andrzeja Wróblewskiego, który był polskim malarzem. Tworzył po wojnie, w okresie PRLu, a jego prace było osadzone w nurcie socrealizmu. Z tej lekcji dowiecie się, jaka była sztuka polska po II wojnie światowej? Czym jest socrealizm i jaka historia wiąże się z budową Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie? 

Muzeum Warszawy zaprasza do zapoznania się z kolekcją biżuterii patriotycznej. Dowiecie się o tym, czym była ta biżuteria i jakie historie się z nią wiązały. To fascynująca podróż w czasie do najważniejszych wydarzeń z naszej historii.

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zaprasza do poznania historii pierwszej fabryki w tym mieście. Przeniesiecie się w czasy, które opisywał Reymont w „Ziemi Obiecanej”. Poznacie historię łódzkiego kapitalizmu – wielkich fortun oraz spektakularnych bankructw.

Wszystkie materiały są dostępne tu: www.historiazobacz.pl

Zapraszamy również na stronę internetową DUCHa, gdzie znajdziecie informacje o innych projektach fundacji: www.duch.edu.pl

Projekt jest realizowany wspólnie z Historia: poszukaj.

 

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Historia: Zobacz – kolejne trzy lekcje już na naszej platformie

Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii

Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii powstała, aby przekazywać dzieciom i młodzieży wiedzę z zakresu historii Polski oraz historii świata w ciekawy i nowoczesny sposób. Fundacja prowadzi liczne projekty edukacyjne, największym z nich jest DZIECIĘCY UNIWERSYTET CIEKAWEJ HISTORII …

Więcej

Adres:

ul. Zielna 39 (Budynek PASTy)
pokój 902, IX piętro, domofon 6.
00-108, WarszawaKontakt:

uniwersytet@duch.edu.pl
http://www.duch.edu.pl
facebook