Hip – Hopowe Ballady i Romanse

Centrum Kultury AGORA
🗺 mapa
📅 sobota 01.06.2019
Hip - Hopowe Ballady i Romanse
Na potrzeby stworzonego projektu Hip – Hopowe Ballady i Romanse, artyści związani z polską sceną hip – hopową przetrząsną rodzimą literaturę piękną, która wyszła spod pióra A. Mickiewicza. Razem z podopiecznymi Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. W. Bellona przełożymy treści ludowe na język współczesny. Romantyczne teksty nabiorą nowego i przystępnego dla dzisiejszego odbiorcy wyrazu, wszystko po to by w atrakcyjny sposób przekazywać wiedzę i popularyzować twórczość Adama Mickiewicza, a przy okazji świetnie się przy tym bawiąc.

Naszych uczestników czeka podróż w magiczny świat nadprzyrodzony i metafizyczny zamieszkały przez widma, rusałki, diabły i duchy.  Klasyczne teksty romantyczne Ballad i Romansów przekształcimy w pełne luzu interpretacje muzyczne.

W ramach projektu odbędą się warsztaty ilustracji, których efekty zostaną ożywione za pomocą technik cyfrowych i staną się elementami scenografii multimedialnej. Warsztaty produkcji muzycznej, podczas których powstanie muzyka w formie „beatów”. W ich rytm będziemy rapować, wydawać najróżniejsze i najdziwniejsze odgłosy za pomocą technik beatboxowych oraz staniemy za konsoletą w roli DJ –a. Wszystko to pozwoli na stworzenie interaktywnego spektaklu połączonego z pokazem multimedialnym, opartym o Ballady i Romanse Adama Mickiewicza. Na prezentację efektów trzymiesięcznej pracy młodzieży z Ośrodka Wychowawczego im. W. Bellona zapraszamy 1 czerwca o godzinie  18.00.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

487 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent