High School Musical 2 – spektakl Krakowskiej Akademii Musicalu już w czerwcu!

Nowohuckie Centrum Kultury
📅 piątek 21.05.2021 do czwartek 17.06.2021
🎫 36zł
High School Musical 2
Serdecznie zapraszamy na polską premierę scenicznej wersji musicalu High School Musical 2.

Ponad 50 wykonawców – uczniów i studentów Krakowskiej Akademii Muscialu po raz pierwszy w historii polskiej sceny musicalowej zaprezentuje teatralną wersję drugiej części trylogii z 2007 roku.

Tym razem Troy Bolton, Gabriella Montez i uczniowie East High wraz z końcem roku szkolnego wyruszają do lukusowego ośrodka Lava Springs w poszukiwaniu przygody. Marzenia o lekkiej pracy która pozwoli zrealizować im marzenia o studiach, brutalnie zderzają się z rzeczywistością, która zmusza ich do podjęcia trudnych wyborów. Przyjaźń może zostać zniszczona przez pokusę szybkiej kariery. Nastaje czas symbolicznego dojrzewania.

Po premierze filmu 17 sierpnia 2007 r. High School Musical pobił wszelkie rekordów oglądalności, stając się najbardziej komercyjnym sukcesem filmowym Disney Channel Original Movie. W Stanach Zjednoczonych, telewizyjną premierę High School Musical 2 obejrzało 17 milionów widzów, bijąc rekord swojego poprzednika o ponad dziesięć milionów.

Ścieżka dźwiękowa filmu uzyskała status podwójnej platyny już w pierwszym tygodniu. Ponadto jej główny singiel „What Time Is It?” osiągnął szóste miejsce na liście Billboard Hot 100, a sam musical, wśród wielu nagród, najbardziej prestiżową American Music Award.

Na deskach Nowohuckiego Centrum Kultury zaprezentowana zostanie pełna, dwuaktowa wersja przedstawienia, rozszerzona o sceny i piosenki nieobecne w wersji telewizyjnej i filmowej.

Zobacz prolog musicalowy:

KRAKOWSKA AKADEMIA MUSICALU została założona przez dyrygenta, dr. Tadeusza Płatka w 2019 r. Wykładowcami Akademii są wyłącznie artyści praktycy, współpracujący m.in. z Teatrem Ludowym, Operą Krakowska, Operą i Filharmonia Podlaską, Krakowskim Teatrem Variete. Uczniowie szkoły brali udział w premierach musicali: Koty – Legenda miejska, Broda Pana Kleksa, Aladyn, czy Grease – powrót legendy, na deskach m.in. ICE Kraków, Teatru Variete, NCK, oraz Teatru Łaźnia Nowa. Obecnie przygotowują musical „HANKA” na motywach opery „Halka” S. Moniuszki, oraz „High School Musical 2”, na licencji Disney’a.

O REALIZATORACH

Paweł Kumięga – reżyseria