Hektor i wehikuł czasu – pełna przygód książka o wyprawie do roku 2020
UD

Hektor i wehikuł czasu – pełna przygód książka o wyprawie do roku 2020

📅 środa 18.05.2022 do wtorek 07.06.2022
Hektor i wehikuł czasu - pełna przygód książka o wyprawie do roku 2020
Hektor powraca. W wielkim stylu. Staje się podróżnikiem w czasie i… Jest mądry, ciekawski, uwielbiany przez ludzi, kocha podróże i przygody… Kto bardziej niż pies Hektor może nadawać się na najbliższego przyjaciela i życiowego przewodnika dziecka? Fani w końcu doczekali się kontynuacji jego przygód, a opowieść już zachwyciła jeden z największych autorytetów językowych, profesora Jana Miodka. Premiera drugiej książki autorstwa Renaty Kamińskiej pt. „Hektor i wehikuł czasu” czyli pełna przygód wyprawa do roku 2020, jest zaplanowana na 21 maja, w Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej. Nowa książka to wartka, pełna przygód opowieść o podróży psa Hektora, uwrażliwiająca na różnorodność kultur, współczesne problemy i zagrożenia. Rodzice powinni przygotować się na poważne rozmowy o bardzo ważnych sprawach!

Tym razem pies Hektor dociera wehikułem czasu do roku 2020. W swojej podróży dookoła świata jest obserwatorem przełomowych wydarzeń i zjawisk m.in. pandemii, zmiany klimatu, brexitu, ruchu BML, wielokulturowości itd. Tak, jak dziecko zadaje pytania i szuka odpowiedzi, by zrozumieć złożoność współczesnego świata. Tematyka książki pomaga rodzicom, opiekunom czy nauczycielom podjąć rozmowy z dzieckiem na trudne tematy, w oparciu o własny system wartości i wiedzę. Barwne opisy pozwalają przenieść się do kolorowych i pełnych aromatów Indii, napić się tradycyjnej herbatki five o’clock czy wreszcie wziąć udział w rozdaniu Złotych Globów. Podróż do Australii w czasie wielkiego pożaru, na skutek działalności człowieka, motywuje czytelnika do tropienia przyczyn zmian klimatu oraz wprowadzania nawyków, ratujących naszą planetę. Hektor rozkocha dziecięce serducha, które chętnie będą wracały do wspólnych przygód i planowały kolejne.

Książka zebrała liczne, pozytywne recenzje i otrzymała patronat różnych organizacji i instytucji m.in.: Westminster Children’s University w Londynie, Granice.pl – wszystko o literaturze, Dziecko w Warszawie, Miasto Dzieci, Magazyn Dzieci, Kumpel, Europejski Klub Kobiet, Centrum Kadry Dyrektorskiej Edukator, Cooltura24, Blog Dziecioczytanie itd.

O Hektorze autorka opowiadała też w programie telewizyjnym prof. Jana Miodka „Słownik polsko@polski”. Za swój projekt crowfundingowy znalazła się również wśród 5 finalistów konkursu BOLD Awards III w kategorii projektów Crowdfundingowych. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w kwietniu 2022 w Wenecji we Włoszech.

„Z wielką satysfakcją i radością zanurzyłem się w psi świat Hektora, a także z podziwem dla Autorki, że tak pięknie weszła w świat tego czworonoga.” – prof. Jan Miodek, wybitny uczony, językoznawca

„Jeśli macie ochotę na piękną i wartościową podróż po świecie, to koniecznie dołączcie do Hektora!” – Magdalena Mentel, redaktor prowadząca Magazynu Dzieci

„Jeśli drogi rodzicu szukasz książki, która pomoże Ci rozmawiać z dzieckiem na temat tego, co dzieje się na świecie, jest to idealna pozycja wyjściowa.” – mgr Natalia Supeł, psycholog dzieci i młodzieży.

Więcej informacji: www.hectorandfriends.com

887 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent