Harry Potter i Przeklęte Dziecko – przedsprzedaż!

środa 06.07.2016 do wtorek 26.07.2016

Na stronach polskiego wydawcy „Harry’ego Pottera” – wydawnictwa Media Rodzina, na empik.com oraz w innych dobrych księgarniach można zamówić wydanie książkowe scenariusza spektaklu „Harry Potter i Przeklęte Dziecko”. Nowa opowieść autorstwa J.K. Rowling, Jacka Thorne’a i Johna Tiffany’ego to ósma historia w serii i pierwszy autoryzowany spektakl teatralny ze świata Harry’ego Pottera.

Światowa premiera spektaklu odbędzie się na londyńskim West Endzie 30 lipca 2016 r. Premiera książki w polskiej wersji językowej została zaplanowana na 22 października br. i tego też dnia zostaną dostarczone egzemplarze kupione w przedsprzedaży.

Akcja „Przeklętego Dziecka” dzieje się 19 lat po wydarzeniach opisanych w siódmym tomie serii. Harry Potter nigdy nie miał łatwego życia, a tym bardziej teraz, gdy jest przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, mężem oraz ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym. Podczas gdy Harry zmaga się z natrętnie powracającymi widmami przeszłości, jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem, które nigdy nie było jego własnym wyborem. Gdy przyszłość zaczyna złowróżbnie przypominać przeszłość, ojciec i syn muszą stawić czoło niewygodnej prawdzie: że ciemność nadchodzi czasem z zupełnie niespodziewanej strony.

Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Media Rodzina.

W oczekiwaniu na premierę warto przypomnieć sobie wcześniejsze części cyklu – teraz jest ku temu znakomita okazja. 22 lipca ukaże się bowiem ich nowa edycja z okładkami Jonny’ego Duddle’a. Wszystkie siedem tomów otrzyma zupełnie nowy wygląd. Wydanie będzie się różniło od poprzednich nie tylko okładką, ale i wnętrzem – tekst został przejrzany i poprawiony przez autorkę i tłumacza. Ponadto, po raz pierwszy na początku każdego tomu pojawi się mapka Hogwartu i okolic, początki rozdziałów ozdobione będą specjalnymi gwiazdkami, a na końcu pierwszego tomu na czytelników czekać będzie coś zupełnie wyjątkowego – akt personalny J.K. Rowling, z którego można dowiedzieć się między innymi, jakie jest ulubione zwierzę czy bohater literacki autorki.

Fanom nastoletniego czarodzieja na pewno nie trzeba przypominać, że w tym roku czeka nas jeszcze jedno książkowe wydarzenie. Na początku października ukaże się wyczekiwana część „Harry Potter i Komnata Tajemnic” w wersji ilustrowanej. Autorem ilustracji jest Jim Kay, zdobywca nagrody Kate Greenway Medal. Artysta przyznał: „Jestem ogromnie podekscytowany faktem, że mogę zaplanować wygląd bohaterów, odzieży, architektury i krajobrazów z książek serii Harry Potter. W powieściach jest zawarte wszystko, chciałbym zatem wnieść to, co potrafię, by w pełni i jak najlepiej ukazać głębię historii stworzonej przez Rowling.” Po ubiegłorocznym sukcesie ilustrowanego pierwszego tomu serii wiadomo już, że ten zamiar mu się udał! Jim Kay docelowo zilustruje wszystkie siedem tomów sagi, a premiery będą odbywać się co roku w październiku.

Więcej informacji o serii  Harry’ego Potter’a na stronie Wydawnictwa Media Rodzina.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Harry Potter i Przeklęte Dziecko – przedsprzedaż!

Wydawnictwo Media Rodzina

WYDAWNICTWO MEDIA RODZINA jest wydawcą książek dla dzieci, młodzieży, tytułów psychologicznych, poradników dla rodziców oraz audiobooków i innych. Do tej pory wydawnictwo Media Rodzina opublikowało ponad pięćset tytułów.

Pośród oferty wydawniczej wyróżniają się: bestsellerowa seria poradników …

Więcej

Adres:

ul. Pasieka 24
61-657 Poznań


Kontakt:

(61) 827 08 60, 827 08 50
Mediarodzina@mediarodzina.pl
http://www.mediarodzina.pl
facebook

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także