Harmider – warsztaty teatralne dla dzieci

Teatr Polski w Warszawie, ul. Kazimierza Karasia 2
📅 poniedziałek 11.02.2019 do niedziela 24.02.2019
Harmider - warsztaty teatralne dla dzieci

Dla wszystkich tych, którzy lubią wymyślać, bawić się w teatr i odgrywać role. Dla tych odważnych i tych nieśmiałych, a przede wszystkim dla tych, którzy chcą współpracować w zespole, rozmawiać na poważne i niepoważne tematy, wspólne wygłupiać się i wspólnie tworzyć.

Rozpoczniemy od integracji, twórczego myślenia, poznawania się i nawiązywania przyjaźni. Siłą, która ma napędzać nasz teatralny mechanizm ma być ZABAWA.

Zabawa będzie naturalną formą wyrażania siebie: swoich emocji, potrzeb, marzeń. Każde nasze spotkanie zrodzi się z wyobraźni. Będziemy pracować w oparciu o ruch, słowo i rytm. Jak w laboratorium zachęcimy do teatralnego eksperymentowania – budowania spektaklu z własnych pomysłów.

Damy dzieciom szansę współtworzenia przedstawienia, aby uwierzyły, że w teatrze mogą opowiedzieć o sobie, o tym, co ich interesuje i niepokoi.

Grupa I Warsztaty teatralne dla dzieci 7-10 lat
Poniedziałki godz. 17:00-18:30

II semestr 11 II – 27 V + pokaz pracy warsztatowej (15 zajęć), cena karnetu: 150 zł
Prowadzące: Iwona Młynarczyk i Katarzyna Wójcik, współpraca: aktorzy Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie

Warsztaty teatralne inspirowane bajkami Ezopa
Początkowe zajęcia będą służyły integracji, lepszemu poznaniu się, wzajemnemu ośmieleniu, zbudowaniu poczucia bezpieczeństwa i zaufania. Następnie przejdziemy do ćwiczeń na wyobraźnię i improwizację. Później skupimy się na pracy nad etiudami inspirowanymi bajkami Ezopa. Na ostatnim etapie będziemy pracować nad prezentacją naszej całorocznej pracy. Zapraszamy do wspólnego snucia opowieści m.in. o dotrzymywaniu słowa, o pomaganiu i do wspólnej zabawy!

Grupa II Warsztaty teatralne dla dzieci w wieku 11-14 lat
Poniedziałki godz. 17:15-18:45

Prowadząca: Joanna Pietraszek, współpraca: aktorzy Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie

RADOŚĆ TEATRU: warsztaty teatralne inspirowane lekturami szkolnymi.
Przez cały rok będziemy odkrywać radość tworzenia i teatralnego działania. Na zajęciach wykorzystamy gry i zabawy teatralno-aktorskie; ćwiczenia integrujące grupę, rozwijające kreatywność i wyob-raźnię; ćwiczenia i zabawy improwizacyjne; ćwiczenia ze świadomości ciała i ruchu scenicznego; metody aktywizujące; metody z repertuaru pedagogiki zabawy i pedagogiki przeżyć; techniki i strategie animacyjne; metody pracy nad postacią; elementy zajęć z emisji głosu i techniki mowy; elementy za-jęć z analizy i interpretacji tekstów.

Prowadzące zajęcia teatralne HARMIDER są absolwentkami kursu teatralnego Lekcja Teatru organizowanego przez Teatr Polski w Warszawie.
Miejsce zajęć: sale prób Teatru Polskiego im. A. Szyfmana w Warszawie.
Liczba miejsc ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Karnety do kupienia w kasie Teatru: bilety@teatrpolski.waw.pl, tel. 22 8269276

Jeżeli podana kwota jest jedyną przeszkodą w podjęciu decyzji o uczestnictwie – prosimy o kontakt: edukacja@teatrpolski.waw.pl, tel. 22 8269271 w. 227