Weleda
Weleda Baby

Halo, tu sztuka! Architektura – warsztaty rodzinne

Oddział Sztuki Dawnej, ul. Toruńska 1, Gdańsk
🗺 mapa
📅 sobota 13.07.2024
Halo, tu sztuka! Malarstwo - warsztaty rodzinne
Porozmawiajmy o architekturze. Skąd się ona bierze? Jak można kształtować przestrzeń dookoła? Co to znaczy, że budynek ma swoje drugie życie? Odpowiedzi oraz mnóstwo ćwiczeń z budowania znajdziecie na naszych warsztatach. Spotkamy się w miejscu, które najpierw było klasztorem, a teraz działa jako Muzeum. Przyjrzymy się jego przestrzeniom i sprawdzimy jak działają one na dzieła sztuki, na nas i na wyobraźnię. W ramach finałowego zadania zaprojektujemy i zbudujemy makiety wystaw. Wykorzystamy prace ze zbiorów Muzeum, eksperymentując z różnymi rozwiązaniami przestrzennymi. Mówiąc krótko: urządzimy Muzeum na nowo!

„Halo, tu sztuka!” to cykl warsztatów rodzinnych w Oddziale Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego w Gdańsku. W trakcie spotkań łączymy zdobywanie wiedzy z kreatywnymi działaniami pod okiem twórców i artystów. Razem podróżujemy po świecie Gdańska czasów Złotego Wieku i eksplorujemy galerie w poszukiwaniu dzieł i historii, które można zamienić na zupełnie nową sztukę. Podczas tegorocznej edycji poznamy różne techniki stosowane przez dawnych artystów i rzemieślników. Na warsztat weźmiemy między innymi: malarstwo, rzeźbiarstwo, pracę z gliną, metalem i tkaniną.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:
– prowadzenie: Katarzyna Witt
– warsztaty rodzinne: dla dzieci w wieku 8-13 lat
– termin: 13.07.2024 (sobota)
– miejsce: Oddział Sztuki Dawnej, ul. Toruńska 1, Gdańsk
– czas rozpoczęcia warsztatów: godzina 11.30
– czas trwania: maksymalnie 3 godziny
– wejście: w cenie biletu wstępu na wystawę
– rezerwacja: proszę podać numer telefonu, imię i wiek dziecka oraz tytuł warsztatów
– obowiązują zapisy: zapisy@mng.gda.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania: „Realizacja działań edukacyjnych i promocyjnych dla publiczności Muzeum Narodowego w Gdańsku”

825 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent