Gwiazdkopisanie – świąteczny konkurs w Polskim Radiu Dzieciom

wtorek 27.11.2018 do czwartek 20.12.2018

Gwiazdkopisanie – świąteczny konkurs w Polskim Radiu Dzieciom

Każdy z nas nosi w sercu świąteczne wspomnienia: wspólne kolędowanie, zapach cynamonu, pomarańczy, wymarzony prezent pod choinką. Przepis na „Gwiazdkopisanie” jest prosty – wystarczy zebrać całą rodzinę, wskoczyć do wehikułu czasu, odnaleźć w czasoprzestrzeni najpiękniejsze gwiazdkowe wspomnienie, dodać szczyptę humoru i… przelać je na papier.

Praca konkursowa może być napisana w dowolnej formie: opowiadania, bajki, listu, kartki z pamiętnika lub wiersza, a kiedy z zakamarków pamięci „wyskakiwać” zaczną świąteczne opowiastki, będzie można przekonać się, jak wiele dowiemy się o sobie nawzajem – o swoich uczuciach, marzeniach, przyzwyczajeniach.

Polskie Radio Dzieciom czeka na świąteczne opowiastki, które zostaną napisane w rodzinnym gronie. Nagrodzone będą najlepsze prace indywidualne, ale także te grupowe. W tym przypadku zadecyduje liczba nadesłanych prac z danej placówki oświatowej. Im więcej prac od osób z danej szkoły lub przedszkola – tym większe szanse na zdobycie wyjątkowej nagrody dla całej placówki.

Do wygrania są cenne nagrody, a wśród nich: radioodbiorniki DAB +, Nintendo i zestawy gier. Prace można nadsyłać do 20 grudnia. Konkursowe opowieści oceni jury w składzie: Martyna Chuderska – dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom, Justyna Bednarek – autorka książek dla dzieci m.in. „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek” oraz Grzegorz Kasdepke – pisarz dla dzieci i młodzieży, znany z książek o przygodach detektywa Pozytywki. Szczegóły i regulamin „Gwiazdkopisania” znajdują się na stronie Polskiego Radia Dzieciom pod adresem: polskieradiodzieciom.pl. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi 23 grudnia na antenie Polskiego Radia Dzieciom, a także na stronie i na facebookowym profilu.

Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną opublikowane w formie elektronicznej książki. Będą także odczytywane na antenie Polskiego Radia Dzieciom w okresie świątecznym.

Ach, jak przyjemnie jest, gdy jest Gwiazdka! Właściwie szkoda, że nie bywa ona trochę częściej.

Astrid Lindgren, Dzieci z Bullerbyn

Może więc nadszedł czas, by to zmienić?

***

Polskie Radio Dzieciom całodobowy program radiowy skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz do rodziców. Audycje kierowane do dzieci rozwijają wyobraźnię i budują kreatywność. Pasmo wieczorne kierowane jest do osób dorosłych i stanowi kompendium wiedzy w zakresie wychowania, nauki i sztuki. Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Wspierają charytatywne akcje oraz projekty, które niosą ze sobą wartość edukacyjną. Podejmują współpracę patronacką z wydawnictwami, teatrami, kinami. Patronatem medialnym obejmowane są również koncerty, wystawy i pokazy. Jednym z czołowych projektów Polskiego Radia Dzieciom jest współpraca z Placówkami Ambasadorskimi, przedszkolami i szkołami na terenie całego kraju.

Polskie Radio Dzieciom nadawane jest w Internecie, w systemie DAB+ oraz przez aplikację. Więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych można znaleźć na stronie internetowej i na profilu na Facebooku: www.facebook.com/radiodzieciom.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:Boże Narodzenie

Zobacz także