Gry i zabawki na Dzień Dziecka

poniedziałek 10.05.2021 do niedziela 16.05.2021

Gry i zabawki na Dzień Dziecka

Od Wielkanocy minęło już kilka tygodni, a to znaczy, że dzieci niecierpliwie wypatrują kolejnej okazji, by dostać wymarzone prezenty. A ta nadejdzie lada moment, wraz z Dniem Dziecka. Warto więc coraz intensywniej przeszukiwać katalogi sklepów z grami i zabawkami, aby trafić na upominek, który okaże się strzałem w 10!

Mimo rozwoju technologii i większej popularności gier wideo, to planszówki i zabawki kreatywne oraz edukacyjne wciąż sprawdzają się idealnie jako podarunek. Obszerny wybór zapewnia między innymi MultiGra, co pozwala znaleźć odpowiednią propozycję dla dziecka w każdym wieku.

Dla najmłodszych

Choć może się wydawać, że maluchy ucieszy niemal każdy prezent, to warto jednak poświęcić nieco wolnego czasu na znalezienie zabawek, które nie tylko dają mnóstwo rozrywki, ale także świetnie wpływają na rozwój dziecka. Te wartości gwarantuje seria „Słonik Balonik”, która towarzyszy maluchom w poznawaniu świata już od 18 miesiąca życia. Wśród 12 pozycji znajdują się między innymi układanki ćwiczące motorykę małą i gry odkrywające różnorodność kolorów, kształtów i zwierząt. Elementy wykonano z grubej tektury i zaokrąglono rogi, aby były bezpieczne dla małych odkrywców. Świetnym treningiem spostrzegawczości i pamięci są gry „Klik Klak” oraz „Oko Nie”. Gracze stają przed zadaniem dostrzeżenia różnic wśród elementów, które na pierwszy rzut oka wydają się identyczne! To świetna zabawa pod okiem rodzica lub wspólnie z rodzeństwem i rówieśnikami.

Puść wodze fantazji

Mały artysta w domu to skarb, o który trzeba dbać. Dlatego warto pomyśleć o zabawkach, które rozwijają wyobraźnię i stanowią dla dzieci wyzwanie, zmuszając je do rozwoju własnych umiejętności. Dla maluchów odkrywających własne talenty stworzono serię „Buduję i Koloruję”, w której znajdują się 4 budowle do samodzielnego złożenia. Prosta zabawka konstrukcyjna nabiera indywidualnych cech dzięki możliwości pomalowania jej farbami lub kredkami. Nieco bardziej zaawansowani artyści mogą spróbować własnych sił w „Przybijance”. Zabawa polega na układaniu geometrycznych kształtów na korkowej tablicy, korzystając z metalowych blaszek. Dziecko tworzy kolorowe obrazki poprzez przybijanie kolejnych elementów za pomocą pinezek i drewnianego młotka. W zestawie dołączono album z inspiracjami, pozostawiając także możliwość tworzenia według własnych wyobrażeń. To nie tylko świetna rozrywka, ale także okazja do poznawania figur geometrycznych.

Rodzinna zabawa

Często wspominamy, że najlepszym prezentem dla bliskich jest poświęcenie im pełnej uwagi i kilku godzin wolnego czasu. A co gdyby połączyć to ze wspólną zabawą przy planszówkach? Na takie okazje idealnie sprawdzi się gra „Ktoś Ty?”. Uczestnicy przypinają do głowy opaski z kartami, po czym muszą jak najszybciej odgadnąć swoją tożsamość, zadając pytania, na które można odpowiedzieć jedynie „Tak” lub „Nie”. Dwa warianty zabawy pozwalają brać udział nawet maluchom, które nie potrafią jeszcze czytać.

Na fanów wielkich wypraw czekają „Piraci”. To prosta gra, w której dużą rolę odgrywa taktyka i umiejętność nawiązywania sojuszy. Gracze mają do dyspozycji wiele kart, które pozwolą zniszczyć okręty rywali i ominąć nieprzyjemne niespodzianki na drodze do ukrytego skarbu.

„Zakręcona Kolejka” to propozycja dla wszystkich fanów zabawy pociągami. O zwycięstwie nie decyduje kolejność na mecie, przeciwnie – im dłużej grasz, tym większa szansa na wygraną. W grze należy zebrać jak najwięcej wagonów, pasażerów i towarów. Brak typowej punktacji sprawia, że mogą w nią grać nawet przedszkolaki. Ruchoma, dwustronna obrotnica montowana pośrodku planszy dodaje rozgrywce emocji i sprawia, że całość prezentuje się bardzo efektownie.

Dla fanów quizów

Czujecie dreszczyk emocji, oglądając zmagania uczestników walczących o wielkie pieniądze? Macie wrażenie, że poradzilibyście sobie lepiej? Teraz macie szansę podjąć grę o coś ważniejszego niż fortuna – o tytuł największego bystrzaka! Na fanów gier słownych czeka „Literówka”, gdzie liczy się nie tylko szeroki zasób słownictwa, ale także błyskotliwe myślenie. Uczestnicy po wyrzuceniu 6 kostek muszą jak najszybciej wypisać po jednym słowie na każdą z wylosowanych liter. Wyrazy muszą także odpowiadać wybranej wcześniej kategorii. To mnóstwo dobrej zabawy i możliwość podszkolenia własnych umiejętności.

Jeśli kochacie ciekawostki i posiadacie wiedzę z najrozmaitszych dziedzin, to sprawdźcie koniecznie quiz „Mądra Głowa”. Ponad 100 pytań to kopalnia niekonwencjonalnej wiedzy i okazja do sprawdzenia, kto z Was najbardziej zasługuje na ten tytuł.

Nauka poprzez zabawę

Edukacja wywołuje czasami u dzieci negatywne emocje i trudno je przełamać nawet korepetycjami i dodatkowymi zajęciami. Warto wtedy spróbować gier edukacyjnych. Skuteczność nauki rośnie, gdy jest ona efektem zabawy. Rozwiązaniem na problemy z matematyką są „Bryły geometryczne” i gra „Zaczarowana Mikstura”. Te pierwsze mają za zadanie lepiej uzmysłowić dziecku zależności między bryłami oraz rozwijać wyobraźnię i zdolności manualne. Wśród 10 brył znajdą się te najprostsze, takie jak sześcian, czy graniastosłup oraz te trochę bardziej skomplikowane, jak np. ostrosłup z sześciokątem w podstawie. Natomiast „Zaczarowana Mikstura” to świetna zabawa, podczas której uczestnicy zbierają kolejne składniki, aby przygotować magiczny wywar i wypełnić kociołek. Jednak zdobycie kolejnych elementów wymaga rozwiązywania takich działań matematycznych jak dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie.

Większość z nas jest wzrokowcami, dlatego najlepiej zapamiętujemy to, na co często spoglądamy. Warto więc zadbać o to, aby w pokoju dziecka zawisły plakaty edukacyjne z MultiGry. To zestaw 4 pomocy przy nauce biologii. Czytelne, atrakcyjne wizualnie rysunki ułatwiają naukę o organach wewnętrznych, układach kostnym i mięśniowym, a także częściach ciała.

Jeśli już uda się Wam zdobyć idealne prezenty, to mamy nadzieję, że spędzicie ten dzień wspólnie, ciesząc się obecnością najbliższych i celebrując to jedno z najwspanialszych świąt, kiedy wszyscy mamy okazję do fetowania.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:gry planszowezabawki