Gramy z WOŚP w Manufakturze

Manufaktura mapa

sobota 29.01.2022 do niedziela 30.01.2022

Gramy z WOŚP w Manufakturze

Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowy, 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji Manufaktura przygotowała nie jeden, a dwa dni pełne atrakcji! Wśród zaplanowanych atrakcji m.in. pokazy kaskaderskie, wzloty balonem, licytacje, wystawa pojazdów retro i wojskowych, animacje dla dzieci i wiele innych!

Atrakcje w galerii handlowej:

W sobotę i niedzielę wośpowe szaleństwo opanuje galerię handlową Manufaktury – w pasażach pojawią się wspaniałe maszyny łódzkich klubów motocyklowych. Berserkersi, Brotherhood, Blue Rangersi i Number One, Korsarze Łódź, wszyscy od lat wspierają Orkiestrę i dzięki nim będzie można oglądać harleye, choppery, motocykle turystyczne i ścigacze. Futurystyczne pojazdy pokażą studenci Politechniki Łódzkiej z Solar Team i Iron Warriors Team. Nie dajcie się zwieść ich niepozornemu wyglądowi – studenckie bolidy to ewenementy na skalę europejską! Studenci umożliwią przejażdżkę kosmiczną kapsułą – co godzinę pojazd będzie „wyprowadzany” na zewnątrz w okolice Kakadu, gdzie będą się odbywały mini-odyseje. W rotundzie i przy Machinarium na najmłodszych czekają niezliczone atrakcje: będzie nauka i pokazy chemiczne, magia i sztuczki w wykonaniu iluzjonistów i cyrkowców. Na drukarce 3D przez cały dzień będzie można wydrukować sobie serduszka i inne gadżety. Od godz. 11 do 14 na układanie wielkich puzzli w rotundzie zapraszają animatorzy z Fundacji Happy Kids, a na pokazy tańca – instruktorzy z Egurrola Dance Studio. W małej rotundzie studenci z IFMSA zapraszają do szpitala Pluszowego Misia, gdzie przekażą najważniejsze instrukcje dotyczące udzielania pierwszej pomocy i opatrywania ran.

Zarówno w sobotę, jak i niedzielę tuż przed godz. 15 scenę w rotundzie przejmie Zbyszek Pietrzak z Pokojowego Patrolu WOŚP i poprowadzi szóstą edycję Licytacji WOŚP. Wśród zaproszonych gości u boku Zbyszka pojawią się: Krzysztof Skiba, drużyna polskich strongmenów na czele z Krzysztofem Radzikowskim i Sławomirem Toczkiem, “złota” Małgorzata Niemczyk, sędzia Anna Maria Wesołowska czy Dominik Abus, znany z programu “Gogglebox. Przed telewizorem”

W niedzielę studenci uniwersyteckiego koła SKN Inwestor czekają na Wasze groszówki. W wejściu głównym galerii handlowej przy schodach budować się będzie po raz 13. Złote serce z monet. To najlepszy przykład, że sporo jest prawdy w starym porzekadle „Grosz do grosza” – w poprzednich latach ze złotego serca z grosików udawało się zbierać ponad 70 tysięcy złotych co roku!

Na stoisku Bio-Gen Łódź w niedzielę czekać będzie nie lada gratka – wystawa złotych serduszek wylicytowanych w poprzednich latach a od południa – spotkanie z Karolem Bieleckim, jednym z najbardziej utytułowanych zawodników piłki ręcznej!

Podczas dwudniowej akcji zarówno w galerii handlowej, jak i na rynku, krążyć będą wolontariusze w strojach z ulubionych filmów – Thanosa czy bohaterów Star Wars! Nie zabraknie też sportowców – rugbistów z klubu Budowlani S.A. Z każdym z nich będzie można zrobić sobie zdjęcie – wystarczy datek do puszki WOŚP.

Atrakcje na Rynku:
W niedzielę (30.01) pojawi się mnóstwo outdoorowych atrakcji na rynku Manufaktury – wystawa retro i wojskowych pojazdów, a wśród nich m.in. zabytkowy garbus, milicyjny polonez, tankietka TKS NKM i armata ZIS-3. Pojawią się też unikatowe pojazdy bojowe z Rutkowski Patrol i „tańczące” koparki. Dla fanów dawnej motoryzacji nie lada gratka – na rynek Manufaktury wjedzie 30 „maluchów” na 30. finał! Kolorowe fiaty 126p zabiorą nas w sentymentalną podróż w czasie, a jednocześnie będą idealnym tłem do zdjęć! Własne stanowisko będzie miała też Fundacja Fun & Drive i Autoszkoła Driver – chętni będą mogli spróbować swoich sił za kierownicą!

Miłośnicy aktywności w plenerze będą mogli spróbować swoich sił w grze terenowej na rynku Manufaktury pod okiem Łódzkich Skrzatów lub podziwiać… mecz Quidditcha!

Po południu na rynku od ul Zachodniej stanie ogromny balon! Jeśli pogoda pozwoli, balon wzniesie się kilka metrów nad ziemię – a to wszystko pod okiem wykwalifikowanej pilotki. W zamian za odpowiedni datek do puszki, chętni będą mogli podziwiać rynek Manufaktury z wysokości! Wzloty ruszą o godz. 14.30.Przed galerią handlową stanie „Maniek” – amerykańska ciężarówka – doskonałe tło do zdjęć. Zdjęcia z wysokości będzie można robić podczas wjazdów widokowych w podnośniku koszowym Rival. Dla tych, którzy mają lęk wysokości – symulator z okularami VR, w którym można… posterować podnośnikiem!

Nie zabraknie też uwielbianych przez dzieci zwierząt – wsparcie Orkiestrze okaże Polski Związek Łowiecki – jego sokolnicy zaprezentują majestatyczne ptaki drapieżne, używane do polowań. Będą też inne zwierzaki, chociażby w towarzystwie OTOZ Animals Łódź. Wrzucić datek do puszki takiego wolontariusza – to sama przyjemność!

Przed wejściem do galerii zaparkuje krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa. Aby oddać krew, wystarczy zarejestrować się między godz. 12 a 15 (w galerii handlowej przy krwiobusie) i zgłosić do mobilnego punktu poboru. Po pozytywnej weryfikacji można już zostać dawcą i podzielić się tym wyjątkowym darem, jakim jest krew. Zaraz obok krwiobusa zaparkuje kolorowy autobus Fundacji Happy Kids – w środku najmłodsi będą mogli pobawić się w figloraju ze zjeżdżalnią i torem przeszkód! Przed pojazdem stanie też namiot z atrakcjami dla dzieci – malowanie twarzy, balony zmieniające kształty, loteria z fantami – żadne dziecko nie będzie się tam nudzić!

W finał WOŚP jak zawsze zaangażowane będą też służby mundurowe – jednostki Straży Pożarnej (OSP Łódź-Mikołajew, Retkinia, Wiskitno, Proboszczewice) pokażą swoje zabytkowe samochody, a także pojazdy i sprzęt, których używają obecnie. Z kolei Straż Miejska opowie o profilaktyce raka piersi i udzieli rad dotyczących pierwszej pomocy. Strażnicy przygotowali także atrakcje dla najmłodszych – na dzieciaki czekać będzie kucyk i namiot z animacjami. Na rynku odbędzie się też finał parady konnej Straży, a ułani zadbają o zmarzniętych – gar gorącej grochówki na posterunku!

W niedzielnym programie czeka też różnorodność pokazów. Średniowieczne sztuki walki zaprezentują rycerze z Pocztu Rycerskiego Herbu Sobol. Z kolei Klub Byłych Żołnierzy Wojsk Powietrzno-Desantowych „Czerwone Berety” przeprowadzi pokazy kaskaderskie, zjazdy na linie i prezentację broni. Fani militariów powinni skierować swoje kroki do stanowiska strzelnicy ASG – pod okiem doświadczonych instruktorów będą mogli sprawdzić, czy mają sokole oko!

Niedzielne popołudnie umilą występy na żywo łódzkich zespołów i muzyków. Od godz. 15 z muzycznej wieży usytuowanej na rynku płynąć będzie muzyka różnych gatunków. Wśród artystów zobaczycie: zarażającego pozytywną energią Nicka Sinckler’a, finalistę The Voice Poland – Sebastiana Wojtczaka, zespół Tempest, Age Connect, mŁodzianki & Friends, Let See Thin, Agatę Buczkowską, Paweł Samokhin czy łódzki rockowy band Black Radio. Muzyczną imprezę poprowadzi Małgosia Błażewicz, znana i lubiana dziennikarka radia Eska Łódź

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:charytatywniezdrowie